Komentāri

Arno: Nu tā, drusku sanāca greizi, nejauši palaidu atbildi, pirms izlaboj...
Arno: Šis ir tiešām nopietns jautājums. Godīga atbilde nav vienkārša....
Arno: Paldies par jautājumu! Palika daudz ārā. Tas ir dabiski. Dzīve ir ...
Olafs Rozītis: Vai, strādājot pie šī romāna, autoram bija svarīgi dekonstruēt ...
Riekstiņš: Gribēju pateikt paldies autoram par lasāmvielu un pajautāt, vai bij...
daina: Labdien! Konferences apmeklējumam nav jāpiesakās, taču nokļū...
Maija: Labdien! Kur var pieteikties konfrences apmeklējumam un vai nokļūš...
samanta: Man ir 15 gadi. šogad, ārpus klases lasīšanā, mums uzdeva izlaīt...
Olafs Rozītis: Ja "Apziņu" pieliktu muzejā pie sienas, vai tā būtu māksla?...
Anna Auziņa: Paldies par jautājumu! Es neteicu, ka darbošanās literatūrzinātn...
Jānis: Anna, sirsnīgs paldies par grāmatu! Intervijā Jūs, šķiet, runā...
Rihards Bargais: Pienāca viens brīdis, kad dzejā man neiepatikās abstrakcijas un tr...
Olafs Rozītis: Kas prozā bija tas būtiskākais, kas Jūs tai pievērsa? Vai arī J...
Rihards Bargais: Paldies par jautājumu, Labiekārtotāj. Jā, daļa teksta pirmoreiz p...
Labiekārtotājs: Paldies par labi pavadītu laiku! Vēlos pajautāt, cik lielā mērā...
Ivars Logins: Atkal eksperte kļūdās - latgalieši 1917.gada kongresā neprasīja ...
Rihards Bargais: Oh, Saulceri, paldies par jautājumu, bet reliģisko tēmu esmu nolēm...
Saulceris Vītiņš: Paldies autoram par saistošo lasāmvielu! Mani interesē - kas tie...
Žubīte: Ieinteresējāt par topošo 2. grāmatu! Vai tajā varētu tēlaini at...
Jānis Tomašs: Marija grāmatas galvenais varonis cieš no mīlestības radītajām s...

Rakstu arhīvs

Partneri

Apmeklētaji par „Dziesmu kladi”

Apmeklētāja Marta Valeskalne par Dziesmu kladi:

“Dziesmu klades” 1. pasākums mani piesaistīja ne tikai ar iespēju dziedāt, bet arī ar Ilmāra Meža personību; radās pārliecība, ka tas būs manām interesēm atbilstošs, saprotams, izpildāms. Manas gaidas piepildījās. Jutu, ka bieži pasākumos piedalījās arī aktīvāki un talantīgāki dziedātāji nekā es, bet tas man netraucēja; var taču baudīt arī paklausoties, ja pašas netrenētā balss piekūst… Lieki piebilst, ka Mežu laulātais pāris ielika pamatus, bet arī citu vadītie pasākumi bija interesanti. “Dziesmu kladi” bija pamanījuši arī daži mani paziņas, satiku sen neredzētus cilvēkus. Ir radusies sajūta, ka tas ir tikai sākums. Tagad dzirdu, ka lieto jēdzienu -latviskā identitāte, tad varbūt es, iepazīstot mūsu tautas pašas parastākās, bez diriģentiem – tikai prātā palikušās dziesmas, papildinu savu latvisko “saturu”, rodu atbalsi, atbalstu savai pasaules uztverei. Ceru uz turpmāko iespēju piedalīties RMM dziedāšanas pētīšanas un popularizēšanas pasākumos. Paldies!

Dalībnieku atsauksmes pēc 12. janvāra Dziesmu klades pasākuma, kurā Jantas un Ilmāra Mežu vadībā varēja apgūt dziesmas, kuras uz Sibīriju sev līdzi aizveduši izceļotāji no Latvijas

Studente Zane: „Par pasākumu biju dzirdējusi jau pirms tam no citām studentēm labas atsauksmes un dziesmu fragmentus. Ļoti patika. Pierakstījām dziesmu, ko taisāmies izmantot tostu vietā jubilejās un sadzīvē. Lieliski būtu, ja pēc tam dziesmu vārdus varētu atrast muzeja mājas lapā. Doma, ka pats pieraksta, ir forša, bet citreiz nevar paspēt, citreiz – vienkārši slinkums. Roka arī vairs nav pieradusi rakstīt. Melodijas gan arī grūti atcerēties.”

Indra Mētra, Saucēju dziedātāja: „Vērtīgs ir darbs, ko Ilmārs un Janta dara – vāc un apkopo gan Rucavas, gan Sibīrijas dziesmas. Atmosfēra bija laba, mēs visi ļoti cītīgi un smuki dziedājām. Ļoti labi, ka esat devuši cilvēkiem iespēju sanākt kopā un dziedāt. Citās vietās tu vari iet uz grupu dziedāt, bet vienkārši sanākt kopā nevari. Arī grupas cilvēki kādreiz grib vienkārši tāpat padziedāt, ne tikai iet uz mēģinājumiem un koncertiem.”

Aina, dzied senioru korī: „Iespaidi ir ļoti jauki. Nepaguvu gan vārdus pierakstīt. Bija interesanti paskatīties videoierakstus ar dzīvo izpildījumu. Tas atstāja lielu iespaidu, jo ir īsts un dabīgs. Pati dziedāšana arī bija interesanta. Grūti pateikt, vai es atcerēšos visas dziesmas, bet mēģināšu, varbūt izdosies.”

Jūlija un Imanta, studentes: „Ļoti interesants pasākums, patika jaunās dziesmas. Vispār interesē tautas dziesmas, ballītēm var labi papildināt veco dziesmu krājumu.

Bija labi, ka vispirms nospēlēja dziesmu, mēs varējām paklausīties, tad varēja redzēt vārdus uz ekrāna. Tas bija labs veids, kā iemācīties dziesmas. Vienīgais, kas man trūka: pēc tam varēja visi palikt un vēl sadziedāties brīvā stilā.”

Kristīne, dziedāt un muzicēt mīļotāja: „Šis ir jau ceturtais vakars, uz kuru es nāku. Sāku no pašas pirmās Dziesmu klades. Visi pasākumi ir brīnišķīgi – gan kad Mežu pāris, gan kad Zane vada. Katrs pasākums ir par citu novadu. Par šādām tālām ekspedīcijām pasākums bija pirmo reizi, tas bija ļoti interesanti. Pati dziedu folkloras kopā, tādēļ arī interesējos par ekspedīcijām. Šādas nedzirdētas dziesmas ir man atradums. Domāju, ka dziesmas izmantošu. Pirmais prātā iešaujas tosts – dažādās sanākšanās kaut kā tāda tieši pietrūkst. Arī pārējās dziesmas ir interesanti iedzīvināt un mācīt arī citiem.”

Aleksandrs Locis, latgaliešu izcelsmes celtnieks un bijušais sporta meistars paukošanā: „Tas viss norāda, ka latviešiem ir savs raksturs, sava izturība, tikai nesaskaroties ar apkārtējo vidi, kas viņu neiespaido. Bet, tikko latvietis tiek iespaidots, viņš ātri piekļaujas svešai videi un kultūrai. Tā ir liela vājība, ka viņš ātri apgūst svešumu, bet savu kultūru atstāj jau kaut kur otrajā vietā. Domāju, ka dziesmas nodošu savam brālēnam Pēterim Locim Rēzeknē, jo viņš ir savācis savā muzejā latgaļu kultūru.”

Komentāri slēgti.