Lelles no filmas “Si-Si-Dra”

Aprīlī pasaule atzīmē Joku dienu, tāpēc Mēneša priekšmeta godā šoreiz varoņi no iemīļotās leļļu filmas “Si-Si-Dra”, kas raisījusi smaidu vairākām paaudzēm, – zēns Pēcis un sivēns Si Si Dra. Filma iznākusi uz ekrāniem pirms 40 gadiem – 1977. gadā, tās režisors ir latviešu animācijas tēvs Arnolds Burovs, tapšanā roku pielikuši dzejnieks Jānis Peters un komponists Ivars Vīgners. Filmiņā izmantotos zīmējumus radījis populārais karikatūrists Gunārs Bērziņš, kurš šogad svinētu 90. dzimšanas dienu. Viņa ne ar ko nesajaucamais mākslinieciskais rokraksts atpazīstams arī “Si-Si-Dra” lellēs.

Lai uzzinātu, kā tapušas lellītes, skaties videostāstu, kurā viesojamies Rīgas kinostudijas telpās un tiekamies ar leļļu skulptori Ilzi Kiršteini!

Leļļu ķermeņa daļas ir kustīgas: lellīte var staigāt, apsēsties, pieliekties, pagrozīt galvu. Lellīšu sejās arī atspoguļojas emocijas – vai tas būtu smaids, izbrīns, pārsteigums vai kas cits. Tiesa gan, ja filmā redzams, ka šīs emocijas mainās vai lelle kustina muti, tad patiesībā filmēšanas procesā tiek nomainītas lelles galviņas.

Vairākas frāzes un apzīmējumi no filmas “Si-Si-Dra” iegājuši tautā, un viens no tiem ir – “Liekam jaunu bildi iekšā!”