DZĪVES PABĒRNI LATVIEŠU LITERATŪRĀ

Izstādi veido sešas lielformāta digitālās izdrukas, kurās latviešu literatūras klasikas ilustrācijas un fotogrāfijas no klasikas interpretācijām teātrī komentētas mūsdienīgā, sociāli aktuālā kontekstā.

“Dzīves pabērni latvieši literatūrā” nav mēģinājums rādīt, cik grūti klājas daudzajiem rakstniecības zelta fonda varoņiem. Izstāde neseko ierastajai literatūras interpretācijas sadzīviski sentimentālajai ievirzei un nežēlo savus varoņus. Tā arī nemēģina pretstatīt “kādreiz gan bija grūti laiki” šodienas īstenībai. Drīzāk izstādei ir divi uzdevumi: pirmkārt, atgādināt, ka cilvēka dzīves sižeti laika gaitā ir mainījušies ļoti maz un ka mainās tikai vērtējums, ko mēs tiem piešķiram; otrkārt, izstāde ir aicinājums vērtēt informāciju, ko neizbēgami uzņemam sevī līdz ar kultūras mantojumu un tā interpretāciju obligātās izglītības sistēmas ietvaros.

Ceļojošās izstādes pieejamas bez maksas, pieteikšanās pa tālruni 67509262 vai e-pastu roberts.skrajans@rmm.lv. Izstādes saņēmējam jānodrošina transports.