JĀZEPA VĪTOLA JUBILEJAS PRESES KONFERENCE

Jāzepa Vītola 150 gadu jubilejas preses konference lielizmēra komiksa formātā. Preses konferencē Jāzeps Vītols atbild uz jautājumiem par nozīmīgiem savas dzīves notikumiem un sasniegumiem. Izteikumus par latviešu mūziku un kultūru kopumā, īpaši par savu lomu tajā, Vītols pamato ar personīgā arhīva materiāliem, tādējādi neļaudams muzeja darbiniekiem aizklīst nepamatotos minējumos un apgalvojumos.

Konferences dalībnieki/izstādes apmeklētāji tiek iepazīstināti ar nozīmīgākajām Vītola darbības jomām, lielāko uzsvaru liekot uz Latvijas akadēmiskās mūzikas laukā paveikto. Izstādes stilistika aicina skatītājus paraudzīties uz klasiķa dzīvi kā uz aizraujošu notikumu virkni, kurā līdzās komponēšanai, pedagoģijai un sabiedriskajām aktivitātēm atrodas vieta arī makšķerēšanai.

Izstādi veido septiņas lielformāta digitālās izdrukas (1,00×1,40m, piekaramas). Izstādi papildina metodiskie materiāli literatūras stundai 7. – 9. klasei un mūzikas stundai 6. – 9. klasei.

Ceļojošās izstādes pieejamas bez maksas, pieteikšanās pa tālruni 67509262 vai e-pastu roberts.skrajans@rmm.lv. Izstādes saņēmējam jānodrošina transports.