RMM Muzeju naktī aicina uz pasākumu “Bērnības montāža”

Fotogrāfijas Teodora Reitera kolekcijā. Nezināma meitene. RTMM p131015

Rakstniecības un mūzikas muzejs Muzeju naktī, 19. maijā, no pulksten 19.00 līdz 21.00 aicina uz pasākumu “Bērnības montāža” Tērbatas ielā 75 (pagalmā).

Atceroties bērnības ainas, brīžiem atmiņas ir tik spilgtas, ka veido attēlu, skaņu un smaržu jūkli. Nereti nelaiž vaļā kāda bērnības epizode, kas nav notikusi, bet, apaugot ar stāstiem un noskaņām, kļūst arvien dzīvāka. Rakstniecības un mūzikas muzejs Muzeju naktī aicina piedalīties šādā iztēles un/vai atcerēšanās piedzīvojumā, radot improvizētu kinoteātri kā tuneli uz bērnības atmiņu pasauli. Tā būs iespēja apmeklēt bērnības seansu un sajust vai pat sagaršot muzeja krājumā glabāto bērnības atmiņu noskaņas. Rakstniecības un mūzikas muzejs tekstu lasījumos, kā arī video un skaņas instalācijā izcels krājuma bagātīgos materiālus par bērnību.

Pasākumā tiks lasīti fragmenti no Kārļa Dziļlejas, Pētera Ērmaņa, Marģera Zariņa, Jāņa Sieriņa, Jāņa Grestes, Reiņa Ādmīdiņa, Aspazijas, Antona Austriņa, Vizmas Belševicas, Ernesta Birznieka-Upīša bērnības atmiņām. Gundegas Graudiņas veidotajā skaņu instalācijā izmantoti komponistu Jāņa Lūsēna, Zigismunda Lorenca, Gunāra Rozenberga, Bruno Skultes, Roberta Šūmaņa, Aldoņa Kalniņa, Ulda Graša, kā arī latviešu tautas dziesmu mūzikas ieraksti no muzeja krājuma..

Ikviens notikuma līdzdalībnieks aicināts “samontēt” sev vistuvākās bērnības ainas no klasiķu autobiogrāfiju citātiem.