19. jūnijā aicinām uz muzeja ierosinātu sarunu

Kadrs no “Mēneša priekšmets” stāsta filmēšanas procesa vijoļmeistara Ingara Rancēviča darbnīcā.

“Mēneša priekšmeta” jūnija saruna būs par vijoli, kuras stāsts atklājās brīdī, kad tā nonāca Rakstniecības un mūzikas muzejā (RMM). Muzeja mākslas ekspertes Ineses Žunes uzmanību unikālā vijole izpelnījās ar tās īpatnējo materiālu izvēli, uzbūvi un paša vijoles izgatavotāja Pētera Strazdiņa atstātajām liecībām uz vijoles korpusa. Kas padara vijoli par muzeja vērtību un ko patiešām unikālu slēpj pirms 87 gadiem būvētā vijole, atklāsim sarunā 19. jūnijā pulksten 18.00 “Birojnīcā”.

Sarunā piedalīsies vijoļmeistars Ingars Rancēvičs, mūziķis Zigfrīds Muktupāvels, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes pētnieks un docents Artis Svece un RMM mākslas eksperte, jūnija “Mēneša priekšmeta” stāsta autore Inese Žune. Sarunu moderēs Liega Piešiņa.

Publiskā pasākuma laikā tiks veiktas foto un video fiksācijas. Fotografētais un filmētais materiāls var tikt publicēts muzeja mājaslapā un sociālajos tīklos. Ja jums ir iebildumi pret to, ka jūs šī pasākuma ietvaros tiekat fotografēts vai filmēts, lūdzam informējiet par to pasākuma fotogrāfu vai video operatoru. Tāpat lūdzam obligāti nosūtīt atbilstošu  rakstisku paziņojumu uz e-pasta adresi komunikacija@rmm.lv norādot, ka nevēlaties, lai materiāls, kurā jūs esat atpazīstams, tiktu publicēts. Paziņojums par fotografēšanu un filmēšanu pasākuma laikā.