Madara Stepiņa par jūnija “Mēneša priekšmeta” scenogrāfiju

Jūnija “Mēneša priekšmeta” scenogrāfiju “Birojnīcā” veidojusi Latvijas Mākslas akadēmijas 1. kursa studente Madara Stepiņa. Madara ir piedalījusies teātra festivāla “Eju meklēt” mākslinieciskās identitātes radīšanā 2018. gadā. Rakstniecības un mūzikas muzeja “Mēneša priekšmeta” ekspozīcijas veidošana ir viņas pirmais nozīmīgais izaicinājums scenogrāfijas jomā. Madara un unikālās vijoles autors, amatiermūziķis Pēteris Strazdiņš, ir no Cēsīm. Šis fakts jauno scenogrāfi mudināja izzināt kaut ko vairāk par savu novadnieku. Video stāstā Madara apraksta savu scenogrāfijas, ideju radīt autentisku vides noskaņu, kurā tiek izmantotas fotogrāfijas no Cēsu muzeja fondiem. Scenogrāfijas centrā tiek akcentēta intriga, kas vijoli padara tik neparastu.

RMM, iezīmējot 2018. gadu pārmiju tēmā, ik mēnesi piedāvā iepazīt nozīmīgas vēstures liecības no muzeja krājuma „Mēneša priekšmeta” ekspozīcijā “Birojnīcā” (Berga Bazārā, Dzirnavu ielā 84, k-1). Aktualizējot šo vērtību aizsākto stāstu mūsdienu kontekstā, katram “Mēneša priekšmetam” tiek veltīta ekspertu saruna, uz kuru aicināti visi interesenti “Birojnīcas” telpās. “Mēneša priekšmeta” ekspozīcija un sarunu cikls visa gada garumā aicinās sekot līdzi unikālu Latvijas rakstniecības un mūzikas vēstures liecību stāstiem mūsdienu kontekstā.

Publiskā pasākuma laikā tiks veiktas foto un video fiksācijas. Fotografētais un filmētais materiāls var tikt publicēts muzeja mājaslapā un sociālajos tīklos. Ja jums ir iebildumi pret to, ka jūs šī pasākuma ietvaros tiekat fotografēts vai filmēts, lūdzam informējiet par to pasākuma fotogrāfu vai video operatoru. Tāpat lūdzam obligāti nosūtīt atbilstošu  rakstisku paziņojumu uz e-pasta adresi komunikacija@rmm.lv norādot, ka nevēlaties, lai materiāls, kurā jūs esat atpazīstams, tiktu publicēts.