Svinam valsts valodas dienu

Valsts valodas dienu Latvijā atzīmēs jau septīto gadu, un tā norisinās nacionālās valodas pamatlicēja Jura Alunāna un rakstnieka Dzintara Soduma dzimšanas dienā, 13. maijā.

Katru gadu Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) aicina piedalīties Valsts valodas dienai veltītos pasākumos un akcijās, sadarbojoties ar valsts muzejiem, bibliotēkām, skolām, bērnudārziem, kā arī citiem kultūras centriem, interesentiem un muzeja draugiem.

Šogad RMM Valsts valodas dienas akcijā aicina tās dalībniekus izdomāt un uzrakstīt teikumus, kas būtu rakstīti kādā no dialektiem vai kuros būtu izmantoti pēc iespējas vairāk apvidvārdi, vecvārdi, latviešu literārajā valodā reti sastopami vārdi, tā parādot valodas daudzveidību un tās plašās iespējas. Kā piemērs lai kalpo rakstnieces Noras Ikstenas rakstītais teikums: “Ķiermēns gar krizdoli luņķī uz pluņķi” (Čūska gar ērkšķogu lien uz dīķi)!

Teikumu lūgums atsūtīt mums uz e-pasta adresi: komunikacija@rmm.lv. Aicinām akcijas dalībniekus ar teikumu dalīties sociālajās vietnēs Twitter, Facebook un Instagram, lietojot mirkļbirku #ValstsValodasDiena.

RMM mājaslapā publicēsim karti, kurā būs apskatāms, cik skolu, muzeju, kultūras un izglītības iestāžu piedalās akcijā.

Uzvarētājiem RMM dāvinās kādu no literārajām pastaigām. Plašāka informācija par pastaigām RMM mājaslapas sadaļā “Ceļojošās nodarbības”.