Sodums vakariņās

13. septembrī, plkst. 17.30 topošajā Rakstniecības un mūzikas muzeja ēkā, Mārstaļu ielā 6, norisināsies Dzejas dienu pasākums “Soduma festivāls”. Tā laikā notiks grāmatas “Dzintars Sodums. Post Scriptum” atklāšanas svētki.

Izlasē apkopotas iepriekš grāmatās nepublicētas rakstnieka, dzejnieka, tulkotāja un atdzejotāja Dzintara Soduma (1922–2008) “Kapātas esejas”, dažādu gadu raksti par dzīves un literāro pieredzi, literatūru, valodu un Latviju, arī ieskats sarakstē ar Jāni Krēsliņu senioru, kā arī atdzejojumi — T. S. Eliota “Tukšā zeme” un Vergilija “Būkolikas” ar Dzintara Soduma un redaktoru Artura Hansona un Venta Zvaigznes komentāriem un citi darbi. Krājuma nobeigumā ir lasāms literatūrpētnieces Kristas Annas Belševicas skatījums uz Dzintara Soduma daiļradi, kā arī izlases sastādītājas, rakstnieces Noras Ikstenas eseja par Dzintaru Sodumu. Grāmata tapusi un izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Izdevniecība: “Dienas grāmata”.

“Astoņi jaunie dzejnieki komentēs, interpretēs, reinterpretēs, apspēlēs, izaicinās, apdejos, apmīlēs, sodīs, svinēs un, iespējams, arī zaimos latviešu trimdas dzejnieku, literātu un tulkotāju Dzintaru Sodumu, saistībā ar viņam veltītā izdevuma, kas manifestē visas šīs minētās izpausmes, atklāšanu”, stāsta pasākuma vadītāja, literatūrpētniece Krista Anna Belševica.

Pasākumā piedalīsies dzejnieki: Lāsma Olte, Kaspars Zalāns, Kor Mak, Raimonds Ķirķis, Elvīra Bloma, Ausma Perons, Marija Luīze Meļķe, Rihards Ošenieks

Par “sodumisku” noskaņu parūpēsies mūziķis Krusa, kurš speciāli festivālam būs sagatavojis muzikālu performanci. Pasākumā apmeklētājiem būs sarūpēts īpašs mielasts Dzintara Soduma gaumē – rupjmaize, biezpiens un paniņas.

Pasākumu atbalsta: Ikšķiles novada pašvaldība, Rakstniecības un mūzikas muzejs, Valsts kultūrkapitāla fonds, Dienas Grāmata, Valsts nekustamie īpašumi.

Festivālu organizē Latvijas Rakstnieku savienība. Festivālu informatīvi atbalsta portāli Satori un LSM, izdevumi Domuzīme un konTEKSTS. Festivālu finansē Rīgas Dome un Valsts kultūrkapitāla fonds. Festivālu atbalsta Valmiermuižas alus darītava.

Visi festivāla pasākumi ir apmeklējami bez maksas. Informējam, ka pasākumi tiks fotografēti un/vai filmēti. Apmeklējot pasākumus, Jūs piekrītat foto un video uzņemšanai pasākumu laikā un publiskai izvietošanai reklāmas nolūkos.