Regīnas Ezeras fenomens

29. novembrī, plkst.17.00 Ķeguma novada muzejā Tomē notiks sarīkojums “Regīnas Ezeras fenomens Latvijas kultūras kanonā”.

“Tikšanās reizē Ķeguma novada muzejā Tomē divas rakstnieces fotogrāfijas mūs mudinās izvērtēt Regīnas Ezeras fenomenu Latvijas Kultūras kanona kontekstā. Sarunās ar rakstnieci Noru Ikstenu un tulkotāju no itāļu valodas Margaritu Karbonaro uzzināsim par Regīnas Ezeras literārajām vērtībām un to nozīmi šodienas pasaulē,” atklāj pasākuma rīkotāja Liega Piešiņa.

Regīnai Ezerai, kura tiek uzskatīta par vienu no nozīmīgākajām 20. gadsimta latviešu psiholoģiskās prozas autorēm, ir izdotas 28 oriģinālgrāmatas. Rakstnieces daiļradē liela nozīme ir sapņiem, vīzijām, nojautām, fantastiskā un reālistiskā sapludinājumam. Daudzkārt rakstniece vienu notikumu savā daiļradē aplūko no dažādiem viedokļiem, ievērojot  katras personas pasaules uztveri un valodas īpatnības.

Lasītāji un kritiķi augstu vērtējuši Regīnu Ezeru kā izcilu, virtuozu valodas un vārdu rotaļu pārvaldītāju, patiesu, spilgtu raksturu radītāju. Šoreiz lielāku vērību pievērsīsim romānam “Aka”, kas ir viens no populārākajiem rakstnieces darbiem, kuru 1976. gadā ekranizēja Gunārs Cilinskis un Varis Brasla. Tagad režisore Ināra Slucka “Aku” iestudējusi Nacionālajā teātrī, bet oktobrī “Aka” iznākusi Itālijā.