Platona Buravicka nošu pieraksts

Platona Buravicka nošu pieraksti uz komponista klavierēm viņa dzīvoklī Rīgā, Pārdaugavā.

Rakstniecības un mūzikas muzeja februāra mēneša priekšmets ir komponista Platona Buravicka skaņdarba saksofonu kvartetam “Planktons” nošu pieraksts.

Platons Buravickis ir komponists, pianists un mūzikas pedagogs, – strādā gan akadēmiskajā, gan elektroniskajā mūzikā. Mācījies Rīgas 5. mūzikas skolā, kompozīciju mācījies pie Viļņa Šmīdberga un Pētera Vaska.

Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvis bakalaura grādu, studējot kompozīciju pie Selgas Mences, vēlāk turpinājis studijas maģistrantūrā.

Saņēmis Nika Gothama Mūzikas balvu par spilgtu radošo darbību. Darbi godalgoti kompozīciju jaunrades konkursā un P. Vaska kompozīciju konkursā.

Mūzika atskaņota festivālos “Skaņu mežs”, “Dominante”, “Survival Kit 5”, “Art and Communication”, “Arēna”, “Latvijas Jaunās mūzikas dienas”. Kopš 2015. gada Latvijas Komponistu savienības biedrs.

Mājaslapā publicējam video, kur dzirdams fragments no Platona Buravicka skaņdarba saksofonu kvartetam “Planktons”, kas pirmatskaņojumu piedzīvos 31. martā, festivālā “Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2020” Rīgas Reformātu baznīcā.

“Man tagad svarīga ir ekoloģijas tēma un sociālā drāma. Cilvēks un pārējie”, stāsta komponists.

Skaņdarba anotācijā rakstīts:

Planktons – vissvarīgākais elements barības ķēdē. Vēsturiski fakti liecina, ka nozīmīgākajos kataklizmu laikos tieši planktons bijis tas, kas saņēma pirmo triecienu, tad visi pārējie. Tā notika vislielākās izmiršanas, tajā skaitā arī dinozauru. Savukārt planktona masa ir tik liela un tik daudzveidīga, ka, neskatoties uz kataklizmām, tā palika un deva dzīvi jaunajām dominējošām dzīves formām.

Tagad mēs – cilvēki esam dominējošā dzīvības forma, un, ja gadīsies kāda liela mēroga kataklizma – planktons saņems kārtējo triecienu,un izbaros jauno dominējošo dzīves formu. Arī cilvēks, būdams daļa no masas, esot stiprāks par visstiprākajiem vienpašiem“.