Ingas Gailes piezīmju lapa

Rakstniecības un mūzikas muzeja decembra mēneša priekšmets ir rakstnieces Ingas Gailes liela formāta piezīmju lapa romānam “Rakstītāja” (“Dienas grāmata”, 2020).

Uz lielformāta piezīmju lapām, kuras rakstniece salīdzina ar piezīmju blociņu, tiek pierakstītas gan idejas, gan dokumentāli fakti un iedvesmas zibšņi, lai darba radīšanas procesā tie netiktu piemirsti.

“Šis ir mans cikliskais domāšanas veids, kur es uzzīmēju, uzrakstu, lai neaizmirstu par lietām. Ja nu kāds kādreiz gribēs kaut ko pētīt un analizēt, varbūt viņš varēs saprast. Bet tas ir process. Tas, kas pēc tam ir grāmatā, ir tomēr citādāk”, stāsta Inga Gaile.

Mājaslapā publicējam video, kurā Inga Gaile lasa fragmentu no romāna “Rakstītāja”.

Dzejniece, rakstniece un dramaturģe Inga Gaile ir sešu dzejoļu krājumu un piecu prozas grāmatu autore. 2011. gadā apgādā “Mansards” iznāk Ingas Gailes luga „Āda”. Par pirmā dzejoļu krājuma “Laiks bija iemīlējies” manuskriptu saņēmusi Klāva Elsberga prēmiju (1999).

Saņēmusi Annas Dagdas fonda balvu (2004) un Ojāra Vācieša prēmiju (2004), Dzejas dienu balvu (2007). Par krājumu “Migla” 2012. gadā Ingai Gailei piešķirta žurnāla “Latvju Teksti” balva un Ojāra Vācieša prēmija, krājums arī nominēts Literatūras gada balvai. 2014. gadā un 2019. gadā Inga Gaile saņēmusi Literatūras gada balvu.