Sākot ar 2. aprīli Rakstniecības un mūzikas muzejs, Pulka ielā 8, piedāvā jaunu, Latvijā vēl nebijušu nodarbību 5.–12. klašu skolēniem – “Skaņu galds”. Nodarbībā dalībniekiem būs iespēja radīt muzikālas ainavas, izmantojot komponista Jēkaba Nīmaņa Valmieras Drāmas teātra izrādei “Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās” veidoto skaņu galdu, kā arī iepazīties…

  Nodarbības sākumā skolēniem tiek piedāvāts izzināt Rakstniecības un mūzikas muzeja skaņu ierakstu izstādi “SAN”, kur skolēni tiek iepazīstināti ar skaņas ierakstīšanas un atskaņošanas tehnoloģijām, sākot ar 19. gadsimta beigās izgudrotajām mehāniskajām klavierēm, beidzot ar CD. Skolēni uzzina par katra skaņu ierakstīšanas veida darbības principiem, to priekšrocībām un…

Jauns mācību gads nozīmē jaunas zināšanas un jaunus atklājumus, tāpēc Rakstniecības un mūzikas muzejs ir izstrādājis muzejpedagoģisko piedāvājumu arī 2023./24. mācību gadam. Interesantu piedzīvojumu sev atradīs gan pirmklasnieks, gan arī vidusskolēns. Programmu “Latvijas skolas soma” atzinīgi novērtējuši gan skolēni un viņu vecāki, gan pedagogi. Rakstniecības un mūzikas muzejs…

Dziesmusvētku telpas apmeklējums ir iekļauts Latvijas skolas soma kultūras norišu piedāvājumā! Dziesmusvētku telpa veidota par godu Pirmo vispārīgo latviešu dziedāšanas svētku simtpiecdesmitajai gadskārtai kā veltījums latviešu dziesmu un deju svētku tradīcijas dzimšanai, gaitai un turpinājumam. Kā akcentē Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore un šīs ekspozīcijas kuratore Iveta Ruskule, “katrā no dziesmu svētku…

Rakstniecības un mūzikas muzejs piedāvā nodarbību “Runā ar dzeju”, kurā skolēni var uzzināt par dzejniekiem Linardu Taunu, Klāvu Elsbergu, Ojāru Vācieti un Velgu Krili, iepazīstot viņu personību, daiļradi un apskatot rokrakstus, fotogrāfijas, personīgās lietas, kas glabājas Rakstniecības un mūzikas muzeja krātuvē. Nodarbības otrajā daļā, lasot autoru…

Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina Latvijas izglītības iestādes, bibliotēkas vai kultūras centrus uzņemt savās telpās izglītojošās nodarbības, kas dažādo un bagātina mācību satura pasniegšanu. Nodarbības attīsta skolēnu tēlaino domāšanu, aktīvi iesaistot literatūras un mūzikas vēstures tēmās.

“Misija – rakstniecība” ir aizraujoša galda spēle vecāko klašu skolēniem ar pakaļdzīšanās un intrigas elementiem. Skolēni grupās izpilda deviņus uzdevumus un ar kauliņa palīdzību pārvietojas spēles laukumā. Spēles dalībniekus apdraud ļauns spēks – aizmirstība (spēles kauliņš, kas ik pēc divām minūtēm tuvojas spēles dalībniekiem, tādējādi veicinot spēles izpildes…