Komentāri

daina: Labdien! Konferences apmeklējumam nav jāpiesakās, taču nokļū...
Maija: Labdien! Kur var pieteikties konfrences apmeklējumam un vai nokļūš...
samanta: Man ir 15 gadi. šogad, ārpus klases lasīšanā, mums uzdeva izlaīt...
Olafs Rozītis: Ja "Apziņu" pieliktu muzejā pie sienas, vai tā būtu māksla?...
Anna Auziņa: Paldies par jautājumu! Es neteicu, ka darbošanās literatūrzinātn...
Jānis: Anna, sirsnīgs paldies par grāmatu! Intervijā Jūs, šķiet, runā...
Rihards Bargais: Pienāca viens brīdis, kad dzejā man neiepatikās abstrakcijas un tr...
Olafs Rozītis: Kas prozā bija tas būtiskākais, kas Jūs tai pievērsa? Vai arī J...
Rihards Bargais: Paldies par jautājumu, Labiekārtotāj. Jā, daļa teksta pirmoreiz p...
Labiekārtotājs: Paldies par labi pavadītu laiku! Vēlos pajautāt, cik lielā mērā...
Ivars Logins: Atkal eksperte kļūdās - latgalieši 1917.gada kongresā neprasīja ...
Rihards Bargais: Oh, Saulceri, paldies par jautājumu, bet reliģisko tēmu esmu nolēm...
Saulceris Vītiņš: Paldies autoram par saistošo lasāmvielu! Mani interesē - kas tie...
Žubīte: Ieinteresējāt par topošo 2. grāmatu! Vai tajā varētu tēlaini at...
Jānis Tomašs: Marija grāmatas galvenais varonis cieš no mīlestības radītajām s...
Ance: Ir iespēja skatīties "Degpunktu" vai lasīt Tomaša dzeju. Es izvēl...
Marija: Paldies autoram par interesanto krājumu! Man aizķērās Kārļa Vēr...
Jānis Tomašs: Bērnu literatūrai ir vieglāk, jo viņi skaidri apzinās ka mērķau...
Jānis Tomašs: Ja runājam par otro grāmatu, tad viņa noteikti būs! Kā jau šajā...
Indra: Un kā pašam autoram šķiet - kas ir viņa dzejas mērķauditorija?...

Rakstu arhīvs

Partneri

Ceļojošās izstādes

Laikā no 2014. līdz 2017. gadam Rakstniecības un mūzikas muzeja telpas Rīgā, Pils laukumā 2, slēgtas rekonstrukcijas dēļ. Šajā laikā jebkura Latvijas skola, bērnudārzs vai kultūras centrs var uzņemt muzeja izglītojošās programmas un ceļojošās izstādes savās telpās. Tieši Jūs varat izlemt, kura būs nākamā pietura ceļojošajam muzejam!

Rakstniecības un mūzikas muzejs piedāvā ceļojošās izstādes Sadzejotā valsts, Jāzepa Vītola jubilejas preses konference, Latviskais Fausts, Zeme un mīlestība, Dzīves pabērni latviešu literatūrā un Muzejs koferī: Bertolds Brehts un Anna Lācis.

Ceļojošās izstādes pieejamas bez maksas, pieteikšanās pa tālruni 67509262 vai e-pastu roberts.skrajans@rmm.lv. Izstādes saņēmējam jānodrošina transports.

Pieejami arī metodiskie materiāli, kurus iespējams izmantot literatūras un mūzikas stundās pēc izstāžu apskates.

 

SADZEJOTĀ VALSTS

Latvijas Republikas 95. gadadienā Rakstniecības un mūzikas muzejs radījis ceļojošo izstādi Sadzejotā valsts, kura skatītājus iepazīstina ar būtiskākajiem motīviem Latvijas nacionālajā literatūrā. Izstāde skatāma kā lapas kādā sociālajā tīklā, kurā dažādu laikmetu rakstnieki un mūziķi veido ierakstus un notikumus, raksta komentārus, pievienojas interešu grupām un apmeklē pasākumus. Profila informācijā tiek nosauktas un raksturotas tēmas, kas interesējušas Raini, Kārli Skalbi, Māri Čaklo, Lūciju Garūtu, Jāzepu Vītolu, Āriju Elksni, Imantu Kalniņu u. c.; klasiķu diskusijai pievienojas arī mūsdienu autori Anna Auziņa, Toms Treibergs, Iveta Ratinīka. Izstādē izmantots bagātīgs muzeja krājuma rokrakstu, dokumentu, fotogrāfiju un citu materiālu klāsts.

Izstādi Sadzejotā valsts veido 5 saliekami stendi, kurus papildina iebūvēti plaukti ar muzeja priekšmetu kopijām. Stendu izmēri: 1 gab. 7210x2225mm, 3 gab. 3365x2225mm. Izstāde tiek pārvadāta 6 riteņkonteineros; viena konteinera izmērs: 690x480x980mm. Izstādes uzstādīšanu veic muzeja darbinieks. Izstādes saņēmējam jānodrošina transports izstādei un muzeja darbiniekam.

Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

18.02.–28.02.2014. Pļavnieku pamatskolā

28.04.–12.05.2014. Ķeguma komercnovirziena vidusskolā

8.09.–12.09.2014. Latvijas Kultūras koledžā

3.11.–7.11.2014. Rīgas Juglas vidusskolā

12.11.2014. forums „Pilsoniskums un patriotisms skolā” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

13.11.–23.11.2014. Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskajā centrā

26.11.–10.12.2014. Zvejniekciema vidusskolā

26.01.–09.02.2015. Šķibes pamatskolā

10.02.–10.04.2016. Siguldas novada bibliotēkā

26.04.–10.05.2016. Rīgas Franču licejā

28.10.–04.11.2016 Rīgas Purvciema vidusskolā

 

JĀZEPA VĪTOLA JUBILEJAS PRESES KONFERENCE

Jāzepa Vītola 150 gadu jubilejas preses konference lielizmēra komiksa formātā. Preses konferencē Jāzeps Vītols atbild uz jautājumiem par nozīmīgiem savas dzīves notikumiem un sasniegumiem. Izteikumus par latviešu mūziku un kultūru kopumā, īpaši par savu lomu tajā, Vītols pamato ar personīgā arhīva materiāliem, tādējādi neļaudams muzeja darbiniekiem aizklīst nepamatotos minējumos un apgalvojumos.

Konferences dalībnieki/izstādes apmeklētāji tiek iepazīstināti ar nozīmīgākajām Vītola darbības jomām, lielāko uzsvaru liekot uz Latvijas akadēmiskās mūzikas laukā paveikto. Izstādes stilistika aicina skatītājus paraudzīties uz klasiķa dzīvi kā uz aizraujošu notikumu virkni, kurā līdzās komponēšanai, pedagoģijai un sabiedriskajām aktivitātēm atrodas vieta arī makšķerēšanai.

Izstādi veido septiņas lielformāta digitālās izdrukas (1,00×1,40m, piekaramas). Izstādi papildina metodiskie materiāli literatūras stundai 7. – 9. klasei un mūzikas stundai 6. – 9. klasei.

30.04.–19.05.2014. Blīdenes pamatskolā

06.01.–28.02.2015. Rīgas kultūras un atpūtas centrā Imanta

 

 

LATVISKAIS FAUSTS

Izstādi Latviskais Fausts veido septiņas lielformāta digitālās izdrukas (1,00 x1,40m, pakaramas). Izstāde piedāvā īsu pārskatu par Gētes traģēdijas Fausts tulkojumiem latviešu valodā, kā arī ieskicē Gētes darba motīvu izmantojumu latviešu rakstnieku darbos, tai skaitā Jāņa Akuratera, Jāņa Rokpeļņa, Māras Zālītes un Marģera Zariņa daiļradē. Izstādē izmantoti muzeja krājuma priekšmetu attēli.

Izstādi papildina metodiskie materiāli:

  • Imanta Ziedoņa dzejoļa Svētdien panācu uz ceļa analīze (materiālus varat lejupielādēt šeit)
  • Videofilma Latviskais Fausts

Izstāde tapusi Memoriālo muzeju apvienības, Rakstniecības un mūzikas muzeja un Latvijas Bibliotekāru biedrības sadarbības ietvaros ar VKKF atbalstu.

15.02.–15.03.2016. Krāslavas Valsts ģimnāzija


ZEME UN MĪLESTĪBA

Izstādi veido septiņas lielformāta digitālās izdrukas (1,00 x1,40m, sešas piekaramas un viena novietojama uz horizontālas virsmas). Izstāde ir savdabīgs latviešu klasiskās literatūras konspekts vienā atslēgā: zeme un mīlestība kā mūsu literatūras stūrakmeņi.

Ilustrēts ar autoru portretu, rokrakstu, literāro darbu iestudējumu un kinoversiju, kā arī laikmeta liecību vizuālo materiālu, ceļojums izstādē notiek vēstures un matemātikas, latviešu literatūras, latviešu valodas, psiholoģijas un filozofijas koordinātās, veidojot starpdisciplināru, izglītojošu un domāšanu rosinošu materiālu mūsdienīgam skolēnam un viņa skolotājam.

3.01.–3. 02.2014. Limbažu novada ģimnāzijā

10.11.–15.11.2014. Rīgas 63. vidusskolā

15.01.–01.03.2015. Raiņa mājā Berķenelē

05.02.–05.03.2016. Rīgas Ķengaraga vidusskolā

25.04.–16.05.2016. Siguldas novada bibliotēkā

26.10.–07.11.2016. Rīgas 3. ģimnāzijā


DZĪVES PABĒRNI LATVIEŠU LITERATŪRĀ

Izstādi veido sešas lielformāta digitālās izdrukas (1,00×1,40m, piekaramas), kurās latviešu literatūras klasikas ilustrācijas un fotogrāfijas no klasikas interpretācijām teātrī komentētas mūsdienīgā, sociāli aktuālā kontekstā.

Rakstniecības un mūzikas muzeja izstāde Dzīves pabērni latvieši literatūrā nav mēģinājums rādīt, cik grūti klājas daudzajiem rakstniecības zelta fonda varoņiem. Izstāde neseko ierastajai literatūras interpretācijas sadzīviski sentimentālajai ievirzei un nežēlo savus varoņus. Tā arī nemēģina pretstatīt „kādreiz gan bija grūti laiki” šodienas īstenībai. Drīzāk izstādei ir divi uzdevumi: pirmkārt, atgādināt, ka cilvēka dzīves sižeti laika gaitā ir mainījušies ļoti maz un ka mainās tikai vērtējums, ko mēs tiem piešķiram; otrkārt, izstāde ir aicinājums vērtēt informāciju, ko neizbēgami uzņemam sevī līdz ar kultūras mantojumu un tā interpretāciju obligātās izglītības sistēmas ietvaros.

15.01.–01.03.2015. Raiņa mājā Berķenelē

22.02.–07.03.2016. Valkas novada bibliotēkā

26.10.–07.11.2016. atrodas Rīgas 3. ģimnāzijā

 

MUZEJS KOFERĪ: BERTOLDS BREHTS UN ANNA LĀCIS

Ērti pārnēsājamais koferis izmantojams kā maza, izglītojoša izstāde par ievērojamā vācu dramaturga un režisora Bertolda Brehta un viņa latviešu kolēģes Annas Lācis draudzību un estētiskajiem principiem. Materiālu vidū ir Lācis atmiņas par Brehta mākslu un personību, kā arī video fragments no Ādolfa Šapiro leģendārā Brehta lugas „Trešās impērijas bailes un posts” (1985) iestudējuma, kas papildināts ar Jaunatnes teātra režisora ieskatu Brehta revolucionārās estētikas pamatprincipos. Koferī arī atrodams lakats, ko Brehts dāvājis Annai Lācij. Šo īpašo dāvanu rotā Pablo Pikaso daudznozīmīgais politiskais vēstījums, un to iespējams uzlūkot arī kā spilgtu 20. gs. vizuālās mākslas piemēru. Izstāde paredzēta vidusskolēniem, lai rosinātu pārdomāt sabiedrības, varas un mākslas attiecības, kas gulst modernisma sirdī. Metodiskais līdzeklis uzrāda kofera satura saderību ar mācību standartu, kā arī nosaka materiālu analīzes virzienus un uzdevumus skolēniem.

 

Komentārs

  

  

  


*

Draugiem.lv pase