Interneta žurnāls “Stāstnesis” iepazīstina ar stāstiem par pagātni, kas palīdz mums labāk saprast šodienu. Šeit publicēti raksti, kuros muzejā glabātās kultūrvēsturiskās vērtības tiek saistītas ar šī brīža aktuālajām norisēm – mākslinieciskām, ikdienišķām un sociālām.
Nr. 10

Mājās

2019. gada ziemas/ pavasara “Stāstneša” numuru veltām māju tēmai.  Šajā žurnālā aplūkosim izcilu kultūras personību radošos procesus un dzīves epizodes, kas bijušas svarīgas, lai radītu lokāli spēcīgu un tautai būtisku māksliniecisko identitāti, kā arī mēģināsim rast atbildi uz jautājumu, ko nozīmē “būt mājās”?

Nr. 9

Ceļojums

Interneta žurnāla “Stāstnesis” pēdējais gada numurs noslēdz pārmiju tēmu. Gadu mijā piedāvājam stāstus, kā no ikdienišķā rodas neparastais un apbrīnojamais. Stāstīsim, kā dzejnieks Juris Kunnoss no “ks” nonāca līdz “x” un Kārļa Baumaņa flīģelis no vienkārša instrumenta tapa par valsts himnas radītāju un muzeja vērtību.

Nr. 6

Paaudžu pārmijas

Iezīmējot 2018. gadu pārmiju tēmā, interneta žurnāla “Stāstnesis” gada pirmo numuru velta paaudžu pārmijām. Publikāciju sērijā skaidrosim, kā paaudžu maiņa un pārmantojamība ietekmējusi kultūras personību likteņus un darbus.

Nr. 5

Dzīve pirms interneta

“Stāstneša” numurā iepazīstinām ar tēmu “Dzīve pirms interneta”, ko apjomīgā izstādē “TEV IR PIENĀKUŠAS 1243 ZIŅAS. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā aktualizējis arī Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

Nr. 4

Sieviete. Vīrietis. Priekšstati

Saistībā ar Stambulas konvencijas interpretāciju aktualizēti arī dzimumu līdztiesības jautājumi un problēmas Latvijā. Kādos sabiedrības priekšstatos par sievietes un vīrieša lomu dzīvojuši mūsu mūzikas un literatūras klasiķi, skaidrosim jaunākajā “Stāstneša” numurā, kas veltīts tēmai “Sieviete. Vīrietis. Priekšstati”.