Interneta žurnāls “Stāstnesis” iepazīstina ar stāstiem par pagātni, kas palīdz mums labāk saprast šodienu. Šeit publicēti raksti, kuros muzejā glabātās kultūrvēsturiskās vērtības tiek saistītas ar šī brīža aktuālajām norisēm – mākslinieciskām, ikdienišķām un sociālām.
Nr. 9

Ceļā

Interneta žurnāla “Stāstnesis” pēdējais gada numurs noslēdz pārmiju tēmu. Gadu mijā piedāvājam stāstus, kā no ikdienišķā rodas neparastais un apbrīnojamais. Stāstīsim, kā dzejnieks Juris Kunnoss no “ks” nonāca līdz “x” un Kārļa Baumaņa flīģelis no vienkārša instrumenta tapa par valsts himnas radītāju un muzeja vērtību.

Nr. 6

Paaudžu pārmijas

Iezīmējot 2018. gadu pārmiju tēmā, interneta žurnāla “Stāstnesis” gada pirmo numuru velta paaudžu pārmijām. Publikāciju sērijā skaidrosim, kā paaudžu maiņa un pārmantojamība ietekmējusi kultūras personību likteņus un darbus.

Nr. 5

Dzīve pirms interneta

“Stāstneša” numurā iepazīstinām ar tēmu “Dzīve pirms interneta”, ko apjomīgā izstādē “TEV IR PIENĀKUŠAS 1243 ZIŅAS. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā aktualizējis arī Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

Nr. 4

Sieviete. Vīrietis. Priekšstati

Saistībā ar Stambulas konvencijas interpretāciju aktualizēti arī dzimumu līdztiesības jautājumi un problēmas Latvijā. Kādos sabiedrības priekšstatos par sievietes un vīrieša lomu dzīvojuši mūsu mūzikas un literatūras klasiķi, skaidrosim jaunākajā “Stāstneša” numurā, kas veltīts tēmai “Sieviete. Vīrietis. Priekšstati”.

Nr. 1

Bēgļu gaitas

Laikā, kad par visas Eiropas aktuālāko tēmu kļuvusi bēgļu krīze, iespējams, vērtīgi ir paskatīties atpakaļ pagātnē. Tādēļ piedāvājam RMM krājuma materiālos balstītu rakstu sēriju, kas vēsta par latviešu literātiem un mūziķiem, kas savulaik bijuši spiesti doties bēgļu gaitās.