Konkursa „Valodas svinēšana” uzvarētāji

2012. gada 21. februārī, UNESCO organizētajā Starptautiskajā dzimtās valodas dienā, Rakstniecības un mūzikas muzejs sadarbībā ar Ādolfa Alunāna memoriālo muzeju, Rīgas latviešu biedrību un Valsts valodas centru izsludināja konkursu Valodas svinēšana, kurā ar dažādiem radošiem līdzekļiem ikvienam bija iespēja paust savu izpratni par val­o­das pro­ce­siem un skanējumu cauri vēs­turei līdz pat šodi­enai.

Konkursam kopumā tika iesūtīti 237 darbi, aktīvākie bija tieši skolēni 1. – 6. klašu grupā, kas piedāvāja visdažādākos variantus, ka varētu būt radusies latviešu valoda. Skolēni rakstīja, zīmēja, filmēja un meklēja vēl citus radošus izpausmes veidus, kā rādīt latviešu valodas dzīvesgājumu vai valodas rašanos attēlot teikā.

TOP 10 mājas lapā

Ieva Isoda, Ilūkstes 1. vidusskola 5. b klase – 1158 balsis

Agnese Bleidere, Balvu pamatskola, 6. a klase – 646 balsis

Kristiāna Kristberga, Stendes pamatskola, 2. klase – 585 balsis

Roberts Celmiņš, Rīgas Centra Humanitārā vidusskola, 1. b klase – 573 balsis

Katrīna Anna Tuņa, Rīgas Centra Humanitārā vidusskola, 1. b klase – 482 balsis

Maija Laizāne, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija, 3. c klase – 305 balsis

Anna Maslovska, Rīgas 33. vidusskola, 10. klase – 299 balsis

Sanija Bulaha, Jaunpils vidusskola, 3. a klase –254 balsis

Elizabete Vasiļevska, Brocēnu vidusskola, 5. klase –251 balss

Ņikita Kovaļovs, Rīgas Herdera vidusskola, Rīgas bērnu televīzijas un radio akadēmija, 15 gadi – 234 balsis

Žūrijas izraudzītie laureāti

Evelīna Biseniece, Rīgas centra Humanitārā vidusskola, 1. b klase

Jana Blaua, Rīgas Hanzas vidusskola, 6. a klase

Žūrijas komisija: Valdis Rūmnieks, Valsts valodas komisijas pārstāvis, Gaida Jablovska, Rīgas latviešu biedrības Krājuma glabātāja, Literatūras komisijas pārstāve, Agris Timuška, Valsts valodas centra direktora vietnieks, Rūta Kārkliņa, Krišjāņa Barona muzeja vadītāja, Maija Treile, Rakstniecības un mūzikas muzeja mājas lapas  redaktore.

Rakstniecības un mūzikas muzeja specbalva

Marta Valeskalne

Top 10 iekļuvušie, kas nepiedalījās Valsts valodas dienas svinībās 13. maijā, pateicības rakstus var saņemt Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2).

Top 10 2. vietas ieguvēja Agnese Bleidere, žūrijas izraudzītās laureātes Evelīna Biseniece un Jana Blaua, RMM specbalvas ieguvēja Marta Valeskalne, muzejā var saņemt balvu un pateicības rakstu.

Lūgums par pateicības raksta un balvas saņemšanu iepriekš sazināties pa tālruni 67227782 vai e-pastu aija.luse@rmm.lv

Balvas konkursa uzvarētājiem dāvā apgāds Annele, ceļojumu aģentūra Skaistie skati, SIA Kokmaizītes, SIA AG.GI mondo, apgāds Jāņa sēta, Rakstniecības un mūzikas muzejs, Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *