Rakstniecības un mūzikas muzejs vienmēr ir bijusi vieta, kur mīl bērnus. Kur kopā dodas piedzīvojumos, rāda muzeja dārgumus, iedvesmo radīt, stāsta par muzeja vērtībām un to nozīmi šodien. Te kopā ir un tiks svinētas dzimšanas dienas. Es pavisam skaļi saku “tiks”, jo tiklīdz muzejs vērs vaļā durvis jaunajā ekspozīcijas ēkā Mārstaļu ielā 6, Rīgā, tā atkal svinēsim un piedzīvosim.

Brīdī, kad kalām plānus, kā padarīt bērniem neaizmirstamu viņu viesošanos Mārstaļu ielā 6, sapratām, ka gribam jau tagad stāstīt gan par to, kas gaidāms Mārstaļu ielā 6, gan par to, kas notiek muzejā šobrīd, neraugoties uz to, ka tas apmeklētājiem ir slēgts.

Jā, muzejs turpina aktīvi darboties, un to zina tie, kuri lasa, skatās un klausās to, kas ir publicēts muzeja mājaslapā. RMM piedāvājumā ir ceļojošās izstādes un nodarbības. Ir pabūts gandrīz visās Latvijas pilsētās, nodarbībās stāstot par muzeju un nacionālās rakstniecības un mūzikas vērtībām. Kopā ar bērniem, pusaudžiem un viņu skolotājiem ir kopā smiets un runāts no sirds. Par to paldies projektam “Latvijas skolas soma”.  Tomēr tagad, pandēmijas laikā jau kādu laiku neesam tikušies nodarbībās, un esam pēc tā ļoti noilgojušies.

Ideja par lapu sociālo tīklu platformā facebook.com, kas uzrunātu ģimenes ar bērniem un pusaudžus, virmoja gaisā jau kādu laiku. “Augsim muzejā” ir vieta, kur satikties jau šodien. Ne tikai bērniem, pusaudžiem, bet arī viņu vecākiem, vecvecākiem un skolotājiem. Tiem, kuri vēlas iepazīt muzeju mazliet citādāk, neierastāk. Varbūt rotaļīgāk.

Augsim nozīmē to, ka augsim arī mēs. Jo augšana nekad neapstājas, lai cik pieaudzis un sens kādam muzejs šķistu. Jaunajā lapā varēsiet stāstīt, kas patīk, ko gribat vēl uzzināt un varbūt ko muzejā negribat sastapt. Būsim vieglāk sasniedzami, lai palīdzētu literatūras un mūzikas stundās, varbūt pat sporta nodarbībās, jo mākslinieki arī sporto. Rakstnieki pēta putnus un komponisti peld kā roņi. Makšķerē gan vieni, gan otri. Dzejnieces ir mammas, un tēti ir dziedātāji.

“Augsim muzejā” lapas atklāšanai izvēlējāmies īpašu dienu – 1. jūniju, Starptautisko bērnu aizsardzības dienu. Tā ir mūsu dāvana svētkos!

Lai mums visiem kopā skaista augšana!