Nr. 15

Personība pirms personības

Radošas personības veidošanās. Ierosmes, izglītība un pirmie darbi.

Nr. 13

Radošo personību prokrastinācija

Vai visas radošās personības mākslas darba tapšanas procesā sastopas ar prokrastināciju? Slinkums vai radošās enerģijas koncentrēšana spožā mākslas darbā? 13. interneta žurnālā “Stāstnesis” – raksti par Latvijas kultūras personībām un prokrastināciju.

Nr. 10

Mājās

2019. gada ziemas/ pavasara “Stāstneša” numuru veltām māju tēmai.  Šajā žurnālā aplūkosim izcilu kultūras personību radošos procesus un dzīves epizodes, kas bijušas svarīgas, lai radītu lokāli spēcīgu un tautai būtisku māksliniecisko identitāti, kā arī mēģināsim rast atbildi uz jautājumu, ko nozīmē “būt mājās”?

Nr. 9

Ceļojums

Interneta žurnāla “Stāstnesis” pēdējais gada numurs noslēdz pārmiju tēmu. Gadu mijā piedāvājam stāstus, kā no ikdienišķā rodas neparastais un apbrīnojamais. Stāstīsim, kā dzejnieks Juris Kunnoss no “ks” nonāca līdz “x” un Kārļa Baumaņa flīģelis no vienkārša instrumenta tapa par valsts himnas radītāju un muzeja vērtību.

Nr. 6

Paaudžu pārmijas

Iezīmējot 2018. gadu pārmiju tēmā, interneta žurnāla “Stāstnesis” gada pirmo numuru velta paaudžu pārmijām. Publikāciju sērijā skaidrosim, kā paaudžu maiņa un pārmantojamība ietekmējusi kultūras personību likteņus un darbus.