Interneta žurnāls “Stāstnesis” iepazīstina ar stāstiem par pagātni, kas palīdz mums labāk saprast šodienu. Šeit publicēti raksti, kuros muzejā glabātās kultūrvēsturiskās vērtības tiek saistītas ar šī brīža aktuālajām norisēm – mākslinieciskām, ikdienišķām un sociālām.
Nr. 16

Meistars un māceklis

Neviens par meistaru acumirklī nekļūst. Talants var izpausties agri, bet tas ir jānoslīpē. Tie var būt arī ilgi izaugsmes gadi, kuros iegūtā meistarība beidzot ļauj atraisīties apslēptajam talantam. Un labi, ja šajā tapšanas ceļā tiek sastapts īstais skolotājs. Vai varbūt tie vairāki skolotāji. Kā notiek šī sastapšanās? Kas notiek tālāk?

Nr. 15

Personība pirms personības

Interneta žurnāla “Stāstnesis” 15. numura “Personība pirms personības” rakstos stāstīsim, kā no radošām personām veidojas personības, kuras varam ierakstīt literatūras un mūzikas vēsturē – viņu ierosmēm, izglītību, pirmajiem darbiem, šaubīšanos, aicinājuma apzināšanos un pat pārkvalificēšanos. Raksti par dažādu žanru meistariem, laikmeta lieciniekiem un līdzradītājiem.

Nr. 13

Radošo personību prokrastinācija

Vai visas radošās personības mākslas darba tapšanas procesā sastopas ar prokrastināciju? Slinkums vai radošās enerģijas koncentrēšana spožā mākslas darbā? 13. interneta žurnālā “Stāstnesis” – raksti par Latvijas kultūras personībām un prokrastināciju.

Nr. 10

Mājās

2019. gada ziemas/ pavasara “Stāstneša” numuru veltām māju tēmai.  Šajā žurnālā aplūkosim izcilu kultūras personību radošos procesus un dzīves epizodes, kas bijušas svarīgas, lai radītu lokāli spēcīgu un tautai būtisku māksliniecisko identitāti, kā arī mēģināsim rast atbildi uz jautājumu, ko nozīmē “būt mājās”?

Nr. 9

Ceļojums

Interneta žurnāla “Stāstnesis” pēdējais gada numurs noslēdz pārmiju tēmu. Gadu mijā piedāvājam stāstus, kā no ikdienišķā rodas neparastais un apbrīnojamais. Stāstīsim, kā dzejnieks Juris Kunnoss no “ks” nonāca līdz “x” un Kārļa Baumaņa flīģelis no vienkārša instrumenta tapa par valsts himnas radītāju un muzeja vērtību.