Nr. 16

Meistars un māceklis

Neviens par meistaru acumirklī nekļūst. Talants var izpausties agri, bet tas ir jānoslīpē. Tie var būt arī ilgi izaugsmes gadi, kuros iegūtā meistarība beidzot ļauj atraisīties apslēptajam talantam. Un labi, ja šajā tapšanas ceļā tiek sastapts īstais skolotājs. Vai varbūt tie vairāki skolotāji. Kā notiek šī sastapšanās? Kas notiek tālāk?

Nr. 15

Personība pirms personības

Interneta žurnāla “Stāstnesis” 15. numura “Personība pirms personības” rakstos stāstīsim, kā no radošām personām veidojas personības, kuras varam ierakstīt literatūras un mūzikas vēsturē – viņu ierosmēm, izglītību, pirmajiem darbiem, šaubīšanos, aicinājuma apzināšanos un pat pārkvalificēšanos. Raksti par dažādu žanru meistariem, laikmeta lieciniekiem un līdzradītājiem.

Nr. 14

Radošā personība un bohēma

Kā savienot bohēmu ar radīšanas procesu? Vai tā kalpo par iedvesmu mākslas darba tapšanai vai pazudina radošo personību? Bohēma, radošo cilvēku kontakti, draudzība.

Nr. 13

Radošo personību prokrastinācija

Vai visas radošās personības mākslas darba tapšanas procesā sastopas ar prokrastināciju? Slinkums vai radošās enerģijas koncentrēšana spožā mākslas darbā? 13. interneta žurnālā “Stāstnesis” – raksti par Latvijas kultūras personībām un prokrastināciju.

Nr. 12

Radīšanas brīdis

Kas iedvesmo autoru radīšanas brīdim? Numura fokusā – personības, to radīšanas process, brīdis un mākslas darba iedvesmas avots. Kur mākslinieks rod iedvesmu darba radīšanai? Cik nozīmīgs ir pirmais impulss, lai taptu mākslas darbs?

Nr. 11

Ceļā

“Stāstneša” jaunāko numuru caurvij tēma “Ceļā”. Ar to saprotot gan pašiniciētu došanos ceļā – iespaidu, zināšanu, radošu impulsu meklējumos, gan piespiedu ceļā – trimdā, izsūtījumā.

Nr. 10

Mājās

2019. gada ziemas/ pavasara “Stāstneša” numuru veltām māju tēmai.  Šajā žurnālā aplūkosim izcilu kultūras personību radošos procesus un dzīves epizodes, kas bijušas svarīgas, lai radītu lokāli spēcīgu un tautai būtisku māksliniecisko identitāti, kā arī mēģināsim rast atbildi uz jautājumu, ko nozīmē “būt mājās”?

Nr. 9

Ceļojums

Interneta žurnāla “Stāstnesis” pēdējais gada numurs noslēdz pārmiju tēmu. Gadu mijā piedāvājam stāstus, kā no ikdienišķā rodas neparastais un apbrīnojamais. Stāstīsim, kā dzejnieks Juris Kunnoss no “ks” nonāca līdz “x” un Kārļa Baumaņa flīģelis no vienkārša instrumenta tapa par valsts himnas radītāju un muzeja vērtību.

Nr. 8

Mākslu pārmijas

Latvijas simtgades Dziesmu un Deju svētku gadā veltām jauno “Stāstneša” numuru mākslas žanru pārmijām – melodijas, teksta un dejas mijiedarbei, kas Dziesmu svētkos pulcē un vieno latviešus – kā dalībniekus, skatītājus klātienē vai tiešsaistē.

Nr. 7

Valodu pārmijas

“Stāstneša” jaunākais numurs, atzīmējot Valsts valodas dienu 13. maijā, saistīts ar valodu pārmijām – ievērojamiem pašmāju tulkotājiem, literatūras un mūzikas valodu miju, vārda interpretāciju mūzikā.