Nr. 23

Personība, daba un dzīvnieki: radošuma studijas

Rakstniecības un mūzikas muzeja interneta žurnāla “Stāstnesis” 23. numura virstēma ir “Personība, daba un dzīvnieki: radošuma studijas”. Gan daba, gan dzīvnieki radošajām personībām ir kalpojuši par iedvesmas avotu, tāpēc numura tēmā RMM mākslas eksperti pievērsušies šīs radošās laboratorijas izpētei.

Nr. 22

Personība un radošais nemiers

Rakstniecības un mūzikas muzeja interneta žurnāla “Stāstnesis” rudens numura virstēma ir “Personība un radošais nemiers”.

Žurnāla numurā varēsiet lasīt rakstus par izcilām mūzikas un literatūras personībām un viņu radošajām aktivitātēm – Laimas Līvenas dzejoli un ar to saistīto padomju realitātes notikumu, Pētera Paula Jozuus nopelniem kora mūzikas popularizēšanā, Uģa Prauliņa jaunības nemieru – grupu “Vecās mājas”, kā arī, gaidot Rakstniecības un mūzikas muzeja simtgadi, iepazīties ar Jāņa Grestes panākumiem muzeja tapšanā. Žurnāla videointervijā iepazīt tulkotāju un jauniešu literatūras autori Signi Višku un Vieglās valodas slejā izsekot Dzejas dienu vēsturei.

Nr. 21

Dziesmusvētki

Pagājušajā nedēļā Rīgu pieskandināja XXVII Vispārējie Dziesmu un XVII Deju svētki. Tādēļ Rakstniecības un mūzikas muzeja interneta žurnāla “Stāstnesis” 21.numurs veltītis šai tēmai.

Nr. 20

Pakur, pakur uguntiņu!

Rakstniecības un mūzikas muzeja interneta žurnāla “Stāstnesis” 20. numura virstēma ir “Pakur, pakur uguntiņu!” jeb strīdu māksla. Žurnāla numurā lasi par kašķiem Latvijas mūzikas vidē pirms 1940.gada, Latvijas Padomju Komponistu savienības protokolos fiksētajiem strīdiem un diskusijām, kā arī skaties interviju ar Rihardu Bargo par “Tenkām”, prototipiem un notikumiem.

Nr. 19

Svešā zemē stādu rozes es

Interneta žurnāla “Stāstnesis” 19. numura virstēma ir “Svešā zemē rozes stādu es” jeb radošas personības izvēles par labu dzīvei ārpus Latvijas vai palikšanai dzimtenē laikmeta griežos.

Nr. 18

Solidaritāte

Interneta žurnāla “Stāstnesis” 18. numura virstēma ir “Tu atpestī cietējus brāļus” jeb solidaritāte. Jaunajā numurā trīs RMM mākslas ekspertu – Ilonas Miezītes, Ineses Žunes un Mariana Rižija publikācijas ir veltītas šai tēmai. No šī numura mainām ierasto publicēšanas formu – visi žurnāla numura raksti un intervijas tiks publicētas vienlaicīgi.

Nr. 17

Pirmā atzinība

Pirmie panākumi personības radošajā ceļā – pakāpiens vai šķērslis? Interneta žurnāla “Stāstnesis” 17 numura rakstu tēmu lokā – pirmās atzinības personību radošajā ceļā. No karjeras sākuma līdz slavas un panākumu virsotnēm.

Nr. 16

Meistars un māceklis

Neviens par meistaru acumirklī nekļūst. Talants var izpausties agri, bet tas ir jānoslīpē. Tie var būt arī ilgi izaugsmes gadi, kuros iegūtā meistarība beidzot ļauj atraisīties apslēptajam talantam. Un labi, ja šajā tapšanas ceļā tiek sastapts īstais skolotājs. Vai varbūt tie vairāki skolotāji. Kā notiek šī sastapšanās? Kas notiek tālāk?

Nr. 15

Personība pirms personības

Interneta žurnāla “Stāstnesis” 15. numura “Personība pirms personības” rakstos stāstīsim, kā no radošām personām veidojas personības, kuras varam ierakstīt literatūras un mūzikas vēsturē – viņu ierosmēm, izglītību, pirmajiem darbiem, šaubīšanos, aicinājuma apzināšanos un pat pārkvalificēšanos. Raksti par dažādu žanru meistariem, laikmeta lieciniekiem un līdzradītājiem.

Nr. 14

Radošā personība un bohēma

Kā savienot bohēmu ar radīšanas procesu? Vai tā kalpo par iedvesmu mākslas darba tapšanai vai pazudina radošo personību? Bohēma, radošo cilvēku kontakti, draudzība.