Andra Akmentiņa mušiņas
Rakstniecības un mūzikas muzeja jūlija mēneša priekšmets ir rakstnieka, dzejnieka un radošas personības Andra Akmentiņa darināts uzstādījums ar mušiņām.
“Esmu ieradies savā mūža mājā ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, kas šajā reizē saistās ar manu hobiju, kas, kā var redzēt, ir mušiņmakšķerēšana,” stāsta mēneša priekšmeta un uzstādījuma idejas autors.
Darinātais komplekts ir kāds sestais, ar ko Andris pats ir apmierināts. “Dzīves laikā neizsmeļams hobijs” – tā viņš raksturo savu aizraušanos, kas prasa gana daudz pacietības.
“Trīs Baltijas valstu karogi – tā uzreiz bija pirmā doma, ko es saprotu, ka vēlos darīt. Pamatne arī ir drusciņ tāda zivīga. Labi iekļaujas rokās – varētu būt gan pagale, gan maizes klaips, gan arī – mēs te sākām spriest, ka te arī ir tādas kā acis, ka šī varētu būt koka zivs. Ja nevar noķert reālo zivi, tad ir jāveido no koka viņas,” smejas rakstnieks.
Uz koka pamatnes ir uzraksts “Baltic Countries. Deadly for Predators.”*
“Baltijas valstu vēsturi un pašreizējo situāciju pazīstot, ziņa ir plašāka. Vēl pirms gada kāds arī teica – nez vai tā doma nav drusku par kareivīgu, bet pagāja gads un mēs redzam, ka šī doma ir īsti pašā laikā.”
Dzejnieks un prozaiķis Andris Akmentiņš (1969) ir dzejoļu krājumu “Māja” (1992), “Spēka pielikšana” (1993), “Maigi, gari rīti” (2001) un dzejoļu izlases “Zemeņu blūzs” (2011), stāstu krājuma “Siltāks kā asara” (2000) un romānu “Skolotāji” (2018) un “Meklējot Ezeriņu” (2021) autors. Beidzis Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultātes Žurnālistikas nodaļu, strādājis reklāmas nozarē, atdzejojis krievu dzeju, vairākkārt tekstgrupas “Orbīta” autorus, tulkojis arī bērnu grāmatiņas izdevniecībā “Egmont Latvia” un rakstījis tekstus bērnu teātra izrādēm un multiplikācijas filmām. Sērijā “Mēs XX gadsimts” uzrakstījis romānu “Skolotāji” (2018). 1991. gadā saņēmis Klāva Elsberga prēmiju par dzejas publikācijām periodikā un 2019. gadā AKKA/LAA Autora balvu par romānu “Skolotāji”.*
*Baltijas valstis. Nāvējošas plēsējiem.”
*literatura.lv