Dramaturga savaldīšana

2. maijā plkst. 19.00 Rakstniecības un mūzikas muzeja kultūrtelpā “Tintnīca”, Pulka ielā 8, notiks sestais jauniešu pasākumu “Tintnīca sapņotājiem” cikla notikums: Viljama Šekspīra 460.  jubilejas vakars dramaturģijas noskaņās ar nosaukumu “Dramaturga savaldīšana”.

Pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar topošo dramaturgu radītajām fantāzijas intervencēm “Maskačkas metro”. Tie ir jaunas formas dramaturģiskie darbi, kas paver iztēles durvis uz objektiem, kuriem ikdienā uz ielas paejam garām. Ar savu pieredzi, iestudējot slavenā angļu dramaturga darbus,  dalīsies jaunie režisori Ralfs Liepa, kurš šī gada martā studiju ietvaros LKA teātra mājā “Zirgu pasts” iestudējis V. Šekspīra lugu  “Kā jums tīk”, un Linda Kalniņa, kura iestudējusi izrādi “Divpadsmitā nakts”. Pasākumā būs apskatāma arī RMM mākslas ekspertes Dārtas Andersones veidotā pop-up izstāde, kurā būs apkopoti muzeja krājumā esošie izrāžu rekvizīti no Šekspīra lugu iestudējumiem uz Latvijas teātru skatuvēm.

“Vakara noslēgumā apmeklētājiem būs iespēja arī pašiem iemēģināt roku rakstīšanā un atdzīvināt savus “iekšējos Šekspīrus” drāmas darbnīcā pie dramaturga, dramatisko tekstu un struktūru veidotāja un reizēm arī izpildītāja Jāņa Baloža,” aicina pasākuma vadītājs Gusts Ābele.

 

Biļetes iespējams iegādāties šeit, aplikācijā Mobilly vai klātienē.