Diānas pieredze

“Ja es būtu rakstāmmašīna 21. gadsimtā, mans ziņojums visiem būtu tāds: “Hei, es te vēl joprojām esmu un, lūdzu, izmantojiet mani!””
Video stāstu sēriju “Es, rakstāmmašīna. Eksperiments” turpina brīvdarbinieces Diānas stāsts, – viņa ar savu rakstāmmašīnu vēlas uzrakstīt scenāriju.
“Manas sajūtas, saņemot šo fantastisko rakstāmmašīnu, bija visnotaļ aizraujošas, jo priekšstats, kas ir rakstāmmašīna, man bija radies tāds ļoti romantizēts. Es atvēru kasti vaļā, un romantika pazuda tajā brīdī, kad man bija jāliek iekšā papīrs. Bija ļoti jābliež pa taustiņiem”, stāsta Diāna.
“Pirmkārt, tur nav auto korektors, tātad tev pašam ir jābūt ļoti korektam. /../ Un tu uzraksti vienu teikumu, nokļūdies, un viss ir principā sabojāts. Un var sākt no jauna. ”
Ko rakstāmmašīna var iemācīt digitālajā laikmetā? Rakstniecības un mūzikas muzejs paralēli izstādes “Es, rakstāmmašīna” norisei aizsāka eksperimentu, piedāvājot trīs jauniešiem pusgada laikā iepazīt darba rīku, kas gadu desmitiem bijis radošo personību uzticamais palīgs dzejas, lugu, romānu un daudzu citu darbu tapšanā. Kā un vai darba instruments ir ietekmējis radīšanas un darba procesu, jaunieši stāsta video stāstu sērijā.
Pulka ielā 8 rakstāmmašīnu kolekcijas izstāde “Es, rakstāmmašīna” ir apskatāma līdz 29. oktobrim.
Vairāk par izstādi un tās apmeklējumu: https://rmm.lv/izstade-es-rakstammasina/