Dālmanis par izstādi “Himnai 100”

“Tās bija izbalējušas saulē, šellaka bija sasprēgājusi. Bija šur tur vietām nolupis finierējums, ko galdnieks – restaurators atjaunoja. No ārpuses bija bēdīgi, un iekšpuse bija ļoti netīra. Un restauratora galvenais pienākums ir tikt galā ar visu, kas ir apaudzis, salipis, saķepis.”

Rakstniecības un mūzikas muzeja video sēriju, kas veltīta izstādei “Himnai 100”, noslēdz restauratora Gunāra Dālmaņa stāsts par unikālo instrumentu, Baumaņu Kārļa flīģeli un tā restaurēšanas procesu.  Kā ļoti īsā termiņā restauratori Kārlis Rubenis un Alvis Melbārdis nepiemērotos apstākļos, ar entuziasmu dienu un nakti strādājot, Baumaņu Kārļa flīģelim atdeva tā sākotnējo spozmi.

“Iniciatore bija krājuma glabātāja Anna Egliena, es tikai vadīju projektu, un mums laimējās, ka šai lietai piešķīra simboliskus līdzekļus. Un toreiz mums nelikās, ka mēs kaut ko īpašu būtu izdarījuši. /../ Bet šodienas izpratnē man šķiet, vai tad mums ir vēl kaut kas labāks krājumā par šo instrumentu?”

Valstī noteikto ierobežojumu dēļ izstāde “Himnai 100” uz laiku nav skatāma klātienē. Pēc noteikto ierobežojumu atcelšanas izstāde būs apskatāma līdz 7.maijam.

Vairāk par izstādi un tās saturu: http://rmm.lv/category/himnai-100/