Juris Vaivods par izstādi Himnai 100

“Mēs jau bijām izlēmuši, ka himnām ir jāskan arī lielajā dziesmu svētku estrādē Viļņā, un tas tā arī notika. Tas ir arī viens no Atmodas laika satricinošākajiem notikumiem, kad virsdiriģents, paceļot rokas, lai diriģētu kādu dziesmu krievu valodā, pēkšņi izdzird atskanam vienas vai otras valsts himnu.”
Rakstniecības un mūzikas muzeja video stāstu sērijā, kas veltīta izstādei “Himnai 100”, divus personīgos himnas pieredzes stāstus atklāj komponists, Dailes teātra muzikālais vadītājs Juris Vaivods.
Par studentu drosmi un pārgalvību Baltijas valstu studentu dziesmu svētkos “Gaudeamus” 1988. gadā, Viļņā, vēl Padomju Savienības sastāvā, izpildīt brīvvalsts himnu un Dailes teātra toreizējā mākslinieciskā vadītāja Kārļa Auškāpa un muzikālās daļas vadītāja Artura Maskata uzdrīkstēšanos izrādē “Mūžības skartie” jau tālajā 1987. gadā uz skatuves atskaņot Latvijas valsts himnu “Dievs, svētī, Latviju!”.
Valstī noteikto ierobežojumu dēļ izstāde “Himnai 100” uz laiku nav skatāma klātienē. Pēc noteikto ierobežojumu atcelšanas izstāde būs apskatāma līdz 7.maijam.