Medijos par Dziesmu svētku ekspozīciju

Līdz Dziesmu svētku 150. jubilejai 2023. gadā plānots pabeigt ne tikai Mežaparka lielās estrādes pārbūvi, bet tās ēkā ierīkot arī svētkiem veltītu Rakstniecības un mūzikas muzeja veidotu ekspozīciju. Rubrikā “Dziesmu svētku ekspozīcija” publicēsim gan aktualitātes, gan atskatu uz publikācijām medijos par tās tapšanu.

Madaras Ābeltiņas rakstā “20 000 balsis 100 monitoros. Pirmās ziņas par Dziesmu svētku muzeja saturu” detaļas par ekspozīcijas koncepciju atklāj Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore Iveta Ruskule un Dziesmu svētku muzeja ekspozīcijas muzikālā satura kurators Juris Vaivods.

Kā norit darbs pie jaunās ekspozīcijas – raidījumā “Kultūras Rondo” stāsta RMM direktore Iveta Ruskule un režisore Kristīne Želve. Ierakstu klausies:

Rakstniecības un mūzikas muzeja topošajā ekspozīcijā “Dziesmusvētku telpa” Mežaparka estrādē jeb Sidraba birzī liela nozīme būs digitalizētajam saturam. Kas šobrīd izdarīts, lai digitalizētu Dziesmu svētku mantojumu? Cik aktīva ir sabiedrības un pašvaldību līdzdalība kultūras digitalizācijā? “Kultūrzīmju” organizētajā “zoom” diskusijā piedalās RMM Dziesmu un deju svētku ekspozīcijas “Dziesmusvētku telpa” vadītāja Iveta Grava:

https://www.la.lv/digitalizacija-latvijas-kulturas-veiksmes-stasts?fbclid=IwAR10GEWxeH1TGso0d_RdLhvSojzOR6Skn4jugQ1pmW-5x7lqU8gQQETado4