Mūsdienu spāņu literatūra

4.oktobrī, plkst. 18.00, Literatūras viesistabā ciemosies mākslas teorētiķe, kuratore un Latvijas Mākslas akadēmijas docente Helēna Demakova un stāstīs par mūsdienu spāņu literatūru, īpašu uzsvaru liekot uz mums tik maz zināmo Katalonijas kultūrtelpu. Kādas ir šīs literatūras kopējās iezīmes? Kādi autori to pārstāv?
Latviešu lasošajā sabiedrībā lielāku interesi par mūsdienu spāņu literatūru uzjundīja Žaumas Kabrē romāns “Es atzīstos” un Karlosa Ruīsa Safona “Aizmirsto grāmatu kapsētas” tetraloģijas grāmatas, bet tulkojumu skaists latviešu valodā nav pietiekams, lai mūsu lasītāji spētu pilnībā novērtēt spāņu literatūras novitātes.
Helēna Demakova spāņu literatūru iepazinusi, mācoties spāņu valodu un lasot visus darbus oriģinālvalodā. Sarunā viņa iepazīstinās “Tintnīcas” apmeklētājus ar atsevišķu autoru spēcīgākajiem darbiem un ir pārliecināta – kā kopums spāņu literatūra šobrīd ir labākā pasaulē.
Biļešu iegāde un pieteikšanās uz pasākumu: rakstot uz e-pastu komunikacija@rmm.lv un apmaksu veicot klātienē vai bez pieteikšanās un apmaksu veicot mobilajā lietotnē “Mobilly”. Biļetes cena: 5 EUR, studentiem, skolēniem, pensionāriem 3 EUR. Biļešu skaits – ierobežots.
Pasākumu var apmeklēt tikai vakcinēti un/vai Covid-19 pārslimojuši apmeklētāji, uzrādot derīgu EU Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Pirms pasākuma apmeklējuma, lūgums sertifikātu pārbaudīt: https://covid19sertifikats.lv/verify