Plīvošana ar pilsētu/ 30.11.2022

Dzejnieka jubilejas gadam noslēdzoties, Rakstniecības un mūzikas muzejs 30. novembrī plkst. 18.00 aicina uz muzikālu sarunu vakaru, kurā kopā ar mūziķiem Ievu Akurateri un Aivaru Hermani, literatūrzinātniekiem Viesturu Vecgrāvi, Ingunu Dauksti-Silasproģi, kā arī citiem Linarda Tauna dzejas mīļotājiem sarunāsimies par dzejnieka dzīvi, daiļradi un tās atstātajiem nospiedumiem Latvijas kultūrā.
Pasākumā skanēs Linarda Tauna dziesmu cikls “Plīvošana ar pilsētu” Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa izpildījumā. Pasākumu vada: Liega Piešiņa.
“Plīvošana ar pilsētu” ir viena no spilgtākajām un raksturojošākajām Linarda Tauna dzejas rindām. Un tieši ar šiem vārdiem sākas dzejnieka ceļš pie Latvijas lasītājiem, jo tā izvēlēta par nosaukumu pirmajai Latvijā izdotajai Linarda Tauna dzejas izlasei, kas Ojāra Vācieša sakārtojumā 1988. gadā, 25 gadus pēc dzejnieka nāves, iznāk apgādā “Liesma”. Latvijā Linarda Tauna dzeja ir piesaka sevi ar vēl nepieredzētu brīvības izjūtu, tā ieviļņo Latvijas kultūru un radošo inteliģenci – 1991. gadā Jura Kulakova komponēto dziesmu albumā “Latviska virtuve” izdota viena no zināmākajām dziesmām ar Linarda Tauna vārdiem “Krāsaini tērpi, puķes un lūpas” grupas “Pērkons” izpildījumā, tam seko Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa dziesmu cikls “Plīvošana ar pilsētu” (1991).
Stundu pirms pasākuma dalībnieki ir aicināti piedalīties kuratores ekskursijā izstādē “Linards Tauns – mūžīgais mākonis”.
Pieteikšanās: komunikacija@rmm.lv. Apmaksa klātienē vai mobilajā lietotnē “Mobilly”. Biļetes cena: 5 EUR, studentiem, skolēniem, pensionāriem 3 EUR.
Apmeklētājiem piedāvājam arī bezmaksas stāvvietu. Caurlaidi var saņemt Muzeju krātuves info centrā. Aicinām ierasties uz pasākumu laicīgi.