Sarkanā Bēthovena meklējumi

26. janvārī plkst. 18:00 Rakstniecības un mūzikas muzeja “Melomānu salona” pasākumā “Sarkanā Bēthovena meklējumi – SPRKFJV vs DSCH” komponists, diriģents un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēks Andris Vecumnieks stāstīs par divu izcilāko padomju komponistu dzīves un daiļrades līkločiem personības un varas salīdzinājumā un pretstatījuma kontekstā.
Komponistu ceļa paralēles un krustceles no novatorisma līdz misticismam – slavas un atzinības, nosodījuma un nicinājuma, nosvērtības un apskaidrības labirinti. Bēthovens un Sarkanais Bēthovens. Ļeņins/ Staļins. Padomju mūzika un tās metamorfozes. Sociālistiskais reālisms 1936., 1948. un 1953. gadā. Šahs un futbols. Vilciens un tanks.
Biļešu iegāde un pieteikšanās uz pasākumu: rakstot uz e-pastu komunikacija@rmm.lv un maksājot klātienē, kā arī Jūsu ērtībai apmaksu veicot mobilajā lietotnē “Mobilly”. Biļetes cena: 5 EUR, studentiem, skolēniem, pensionāriem 3 EUR.
Pasākumu var apmeklēt tikai vakcinēti un/vai Covid-19 pārslimojuši apmeklētāji, uzrādot derīgu EU Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Pirms pasākuma apmeklējuma, lūgums sertifikātu pārbaudīt: https://covid19sertifikats.lv/verify
Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības laikā un ievērot valstī noteiktos ierobežojumus!