VNĪ: Izsludināts iepirkums RMM ekspozīcijas “Prokrastinācija un radīšana” objektu izveidei

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsludinājuši atklātu konkursu Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) ekspozīcijas “Prokrastinācija un radīšana” objektu un ar to saistīto tehnoloģisko risinājumu izgatavošanai un vēlākai uzstādīšanai muzeja jaunajā mājvietā Mārstaļu ielā 6, informē VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

“RMM jaunā mājvieta Mārstaļu ielā sāk iegūt aizvien konkrētākas aprises, proti, līdztekus vēsturiskās ēkas atjaunošanas darbiem sākam strādāt arī pie jaunas, modernas ekspozīcijas izveides. Mēs ceram, ka izsludinātajā konkursā izdosies atrast prasmīgu izpildītāju, kas ļaus pilnā mērā piepildīties muzeja radošajām iecerēm,” saka Gavrilova.

Saskaņā ar izsludinātā iepirkuma nosacījumiem, paredzamais darbu izpildes termiņš ir seši mēneši, pretendenti piedāvājumus var iesniegt līdz 2023.gada 12.oktobra plkst.10.00.

Pieteikšanās un plašāka informācija par iepirkumu: https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/107810

Ekspozīcija “Prokrastinācija un radīšana” veltīta abām muzeja pārstāvētajām abām radošajām nozarēm – latviešu rakstniecībai un mūzikai. Tā vēstīs par rakstnieku un mūziķu personībām, liekot uzsvaru uz pašu radīšanas procesu. Stāstot par rakstniecības un mūzikas personībām, izgaismosies radošuma cilvēciskie aspekti, par kuriem maz vai nemaz nav rakstīts klasiskos pētniecības avotos: radīšanas rituāli, iedvesmas avoti, aizraušanās un dažādas iemīļotas ikdienas nodarbes, kas aizved pie neatkārtojamiem, ģeniāliem, izciliem, radošiem darbiem rakstniecībā un mūzikā.

“Mūziķi un literāti ir mūsu tautas bagātība, tādēļ jaunajā ekspozīcijā ļausim apmeklētājiem viņus sajust kā radošus cilvēkus, kā līdzbiedrus, kuru radošais ceļš bijis gan iedvesmas, gan arī pārbaudījumu pilns. Vienlaikus muzeja iekārtojums būs ļoti mūsdienīgs, tas ietvers dažādas instalācijas, runājošus objektus, arī pieeju elektroniskajām datu bāzēm. Mēs ļoti gaidām brīdi, ka Rakstniecības un mūzikas muzejs varēs vērt durvis jaunajā mājvietā un vest apmeklētājus radošā piedzīvojumā,” stāsta Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore Iveta Ruskule.

Ekspozīcijas saturs tapis ciešā Rakstniecības un mūzikas muzeja mākslas ekspertu sadarbībā ar rakstnieci Noru Ikstenu, mākslinieci Annu Heinrihsoni, radošo direktori Unu Rozenbaumu, mūziķi Sigvardu Kļavu.

Plānots, ka pēc pieteikumu atvēršanas tiks precizēta objektu izveidei un tehnoloģijām nepieciešamā summa. 2023.gadam projektā šim nolūkam ir atvēlēti 1,7 miljoni eiro. RMM ekspozīcijas iekārtošana noslēgsies 2024.gadā.

Vēsturiskajai ēkai Mārstaļu ielā 6 patlaban ir gandrīz pilnībā atjaunots jumts, pabeigta nepieciešamā būvkonstrukciju pastiprināšana, ir daļēji veikti restaurācijas un inženierkomunikāciju sistēmu izbūves darbi, kā arī fasādes atjaunošanas darbi. Iepriekš veikto demontāžas darbu laikā nams ir atbrīvots no nevērtīgiem uzslāņojumiem un pēdējās desmitgadēs izbūvētajām liekajām starpsienām. Vienlaikus turpinās izpētes un projektēšanas darbi, kas nepieciešami jauniem būvrisinājumiem.

Turpmākajā darbu posmā būtiska būs iekštelpu sienu zīmējumu un ieejas portāla restaurācija. Ēkas galvenās fasādes kompozīcija ir saglabājusies kopš 1823.gada. Fasādei ir trīs logu asis, tā vēl pēc viduslaiku pilsētas kvartālu veidošanas sistēmas orientēta uz galveno ielu, bet ēkas galvenais būvapjoms paslēpts kvartāla iekšpusē. Galvenais akcents ir greznais ar rokoko detaļām veidotais portāls – XVIII gs. valsts nozīmes mākslas piemineklis, kas atrodas ēkas galvenās fasādes centrālajā daļā. Tāpat līdz mūsdienām saglabājies galvenās fasādes 1.stāva veidojums, kas pārbūvēts 1905.gadā pēc prominentā Rīgas arhitekta Vilhelma Bokslāfa projekta.

Paredzams, ka 2024.gadā vasarā 1400 kvadrātmetru plašajās Mārstaļu ielas nama telpās būs iekārtota RMM pastāvīgā ekspozīcija, tiks organizētas izstādes, kā arī būs pieejams labiekārtots pagalms radošiem pasākumiem. Vēsturiskā nama atjaunošanas darbus saskaņā ar “Arhitektu birojs Krasts” projektu kopš 2021.gada vasaras veic AS “UPB”.

Par VAS “Valsts nekustamie īpašumi”

VNĪ sekmīgi īsteno 44 valsts nozīmes projektus, no kuriem 24 atrodas būvniecības stadijā. Projektu kopējais īstenošanas budžets ir vairāk nekā 336 miljoni eiro. VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 371 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst 1007 ēkas 0,97 miljonu m2 platībā, kā arī zeme zem ēkām 607 ha platībā, un 3404 zemes īpašumam ar kopējo platību 883 ha. VNĪ ir viens no 17 Latvijas uzņēmumiem, kas 2023.gadā Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta “Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Papildu informācija:

VAS “Valsts nekustamie īpašumi”

Korporatīvās komunikācijas un ilgtspējas daļa

Tālr. 20235301; komunikacija@vni.lv