“Ņieburs no Annas Pavlovas ceļojošās baleta trupas kostīmu kolekcijas. 1933. gads. Piederējis Annai Priedei. RTMM 776323

Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) Mūzikas krātuvē glabājas 170269 krājuma vienības ar nacionālu vērtību un nozīmi. Tās vizuālo liecību formā (nošu manuskripti, vēstules, dokumenti, afišas, fotoattēli, piemiņas lietas u.c.) saturiski aptver visu latviešu mūzikas un dejas vēsturi laika posmā no 19. gadsimta vidus līdz pat mūsdienām.

Mūzikas krājuma muzeja priekšmetu kopējo vienību skaitu sastāda 826 dažādas personu, iestāžu un tematiskās kolekcijas. Ievērojamākās no tām: Jāzepa Vītola, Jāņa Zālīša, Emīla Dārziņa, Emiļa Melngaiļa, Alfrēda Kalniņa, Teodora Reitera, Leonīda Vīgnera, Annas Priedes, Veltas Vilciņas, Nacionālās operas, Latvijas PSR Valsts Operas un baleta teātra, Dziesmu svētku kolekcijas, kā arī daudzas citas.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Mūzikas krājumu ievērojami papildinājis arī trimdas latviešu rūpīgi vāktais un krātais latviešu tautas kultūrvēsturiskais mantojums. Ievērojamākais šāda veida muzejisko priekšmetu kopojums ir Margaritas un Ērika Biezaišu RMM novēlētais Biezaišu mūzikas krātuves materiālu kopums no Austrālijas.

Mūzikas vēstures krājuma
vadošā krājuma glabātāja Dana Filipsone
Tālr. 672356260
dana.filipsone@rmm.lv