Ērģelnieka Aigara Reiņa notis ar reģistru

Rakstniecības un mūzikas muzeja aprīļa mēneša priekšmets ir ērģelnieka Aigara Reiņa Alfrēda Kalniņa notis ar reģistru.

“Šie cipariņi notīs, tā ir mana mūzika. Tas esmu es un tas man ir nozīmīgi. Tā ir daļiņa no manis. Pētot Alfrēda Kalniņa rokrakstus, jāatzīst, ka viņam ir ļoti māksliniecisks rokraksts, ar smalku tintes pildspalvu rakstīts. Es reģistru rakstu ar zīmuli, jo mainos es un mainās mūzika.”

Aigars Reinis aizdomājas – ir zināms, ka Alfrēds Kalniņš ir virtuozs, bet nav, kur to redzēt un dzirdēt, nošu krājumi bija nepilnīgi, daļa pieejama tikai rokrakstos, dzirdēt Alfrēda Kalniņa mūziku praktiski nevar. Tāpēc Aigars Reinis pievērsies Kalniņa devumam. Pēctecība un pienākuma apziņa, ka ir kas jādara, lai Alfrēda Kalniņa notis, mūzika būtu pieejama un skanētu.

Aigars Reinis ir Rīgas Doma mūzikas direktors un Katedrāles ērģelnieks, kā arī profesionāls koru un senās mūzikas ansambļu dziedātājs. Viņš daudzus gadus ir bijis Latvijas Radio kora mākslinieks un solists, vokālo grupu Schola Cantorum Riga un Ars Antiqua Riga dalībnieks. Diriģējis Latvijas Bankas kori. Piedalījies Lahti starptautiskajā ērģelnieku konkursā un Erfurtes konkursā Vācijā. Vairāk nekā desmit gadu Aigars bijis Jelgavas Sv. Annas baznīcas ērģelnieks un no 2013. līdz 2019. gadam – Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas galvenais ērģelnieks. Sadarbojies ar profesionāliem kolektīviem tādiem kā Sinfonia Concertante, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, Latvijas Radio koris, kamerkoris Ave Sol, diriģentiem Māri Sirmo, Sigvardu Kļavu, Gunti Kuzmu, solistiem Ēriku Kiršfeldu, Martu Spārniņu, Elīnu Endzeli, Aigaru Raumani, Rogerio Gonsalves un daudziem citiem.

Studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā profesora T. Dekšņa ērģeļklasē, kur 2001. gadā ieguvis maģistra grādu. Papildinājis prasmes pie Ludgera Lomana, Hansa Ūlas-Ēriksona un Hansa Helstena, piedalījies Uplandes starptautiskajā ērģeļakadēmijā u.c. Saņēmis “Lielo Mūzikas balvu 2019” par izcilu darbu ansamblī.

 
 
 

Reģistrs – vienāda tembra veida stabuļu vai mēlīšu kopa taustiņu pūšamam vai mēlīšu instrumentam (piemēram, ērģelēm, harmonijam, akordeonam u. c.).