Dainas Sirmās skolas burtnīca

Rakstniecības un mūzikas muzeja marta mēneša priekšmets ir dzejnieces Dainas Sirmās, 1972. / 1973. mācību gada sacerējumu un atstāstījumu burtnīca.

“Tā zilā burtnīca ir diezgan vēsturiska, jo arī citādas jau nebija. Tie ir diezgan seni laiki, – pirms piecdesmit gadiem. Un man iedeva šo burtnīcu [J.Neikena] Dikļu pamatskolas skolotāja Inita Hihalovska. Burtnīca dīvainā kārtā bija saglabājusies,” stāsta dzejniece, toreiz Dikļu astoņgadīgās skolas 7. klases skolniece Daina Luste.

Daina Sirmā ir studējusi filoloģiju Latvijas Valsts universitātē, strādā par latviešu valodas un literatūras skolotāju Valmieras Valsts ģimnāzijā: “Tiešām pats galvenais manā dzīvē ir skolotāja darbs, neskaitāmi skolēni. Vajadzētu varbūt kaut kad saskaitīt, bet tas nav iespējams.“

Otrajā video Daina Sirmā lasa dzejoļu ciklu “Ārciema brīvdabas baznīcā” no dzejas krājuma “Dievaines” (“Pētergailis”, 2017).

Dainas Sirmās debijas dzejas grāmata “Kailsals” (“Pētergailis”, 2012) 2013. gadā saņēma Literatūras gada balvu nominācijā “Labākā debija”. 2014. gadā izdevniecībā “Pētergailis” nāk klajā otrā dzejnieces grāmata “Iekšpagalms”, kas 2015. gadā saņem žurnāla “Latvju Teksti” balvu dzejā kā aizvadītā gada labākais krājums. Autores trešais dzejoļu krājums “Dievaines” (“Pētergailis”, 2017) nominēts laikraksta “Diena” gada balvai kultūrā, ieguvis Literatūras gada balvu kā labākais dzejoļu krājums un Ojāra Vācieša prēmiju.