Epidemioloģiski drošs muzeja apmeklējums

Ievērojot grozījumus Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, no 1. aprīļa tiek atcelti visi šobrīd spēkā esošie Covid-19 epidemioloģiskās drošības prasības pasākumu norisei, kultūrvietu darbībai, apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai.

Līdz ar to no 1. aprīļa ir atcelta prasība par Covid-19 sertifikātu uzrādīšanu publisku pasākumu apmeklēšanai. Arī pasākumu organizatoriem, kultūrvietu darbiniekiem un pakalpojumu sniedzējiem vairs nebūs jābūt ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Tāpat vairs nebūs obligāta prasība lietot sejas maskas publiskos pasākumos un kultūrvietu telpās, atstājot to kā brīvu izvēli apmeklētājiem un darbiniekiem.

Apmeklējumam Pulka ielā 8, Rīgā A korpusā atvērta izstāžu zāle, krājuma lasītava un tematisko pasākumu telpa “Tintnīca”.

Lasītavas apmeklējums pieejams tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz konkrētu ierašanās laiku. Lasītavas apmeklējumam ir iespējams pieteikties, izmantojot e-pasta adresi lasitava@rmm.lv vai pa tālruni 67356261 darba dienās no plkst. 9.00 līdz 16.30.

“Tintnīcas” pasākumu apmeklējumam, ja uz tiem izsludināta pieteikšanās, kontakti un kārtība tiek norādīti pasākuma aprakstā.
Muzeja izstāžu zāle un Lasītava ir atvērta no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 10.00 līdz 16.30. Tintnīcas darba laiks ir pielāgots attiecīgajam pasākumam.

Muzejs ievēro, lai muzejā neatrastos apmeklētāji un darbinieki ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm (drudzis, klepus, elpas trūkums). Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju, rekomendējot doties uz mājām un sazināties ar savu ģimenes ārstu.

Aicinām būt atbildīgiem, ievērot piesardzības pasākumus un sekot aktualitātēm Covid–19 oficiālajā mājaslapā: https://covid19.gov.lv, kā arī izmantot lietotni “Apturi Covid”, lai palīdzētu ierobežot vīrusa izplatību.