Fotogrāfijas no diriģentes Airas Birziņas privātā arhīva

Rakstniecības un mūzikas muzeja decembra mēneša priekšmets ir fotogrāfijas no diriģentes Airas Birziņas privātā arhīva.

“Kādā reizē, pirms 2000. gada, man zvanīja fotogrāfs Juris Krieviņš un uzaicināja pie sevis uz darbnīcu, kas bija pašā Vecrīgas centrā, vienā mājā augstu, kur var Rīgas jumtus redzēt pa logiem. Es aizgāju pie viņa ciemos. Viņš rādīja bildes, kas viņam bija. Un viņam bija padomā, ka viņš man uzdāvinās dažas no savām bildēm. Un tā šīs piecas Jura Krieviņa bildes ir stāvējušas aploksnē pie manis līdz šai dienai. [..] Bildes, kur redzami divi leģendāri diriģenti – Leonīds Vīgners un Haralds Mednis.”

Aira Birziņa ir kora diriģēšanas profesore Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), Rīgas Doma meiteņu kora “Tiara”, VEF Kultūras pils sieviešu kora “Dzintars” un Ogres kultūras centra sieviešu kora “Rasa” diriģente. Birziņa ir Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente (XXIII, XXIV, XXV, XXVI), Ogres apriņķa un Rīgas sieviešu koru grupas virsdiriģente, Latvijas koru nozares padomes eksperte.

Aira Birziņa apbalvota ar Latvijas Republikas Ministru kabineta Atzinības rakstu (2018), Triju Zvaigžņu ordeni (2015), Ogres novada kultūras centra gada balvu “Zelta liepa 2018”, Ogres novada Kultūras centra Gada balvu kultūrā 2017, Rīgas Domes gada balvu kultūrā „Baltais zvirbulis” (2015), LR Kultūras ministrijas prēmiju tautas mākslā (1999).