Ilzes Jansones Sony Walkman

Rakstniecības un mūzikas muzeja septembra mēneša priekšmets ir rakstnieces un tulkotājas Ilzes Jansones MP3 atskaņotājs “Sony Walkman”.

“Šis mazais atskaņotājs ir mana ciešākā sabiedrība tajos brīžos, kad rakstīšanas, radīšanas process notiek galvā. Proti, es nevarētu iztēloties savu dzīvi bez garajām pastaigām, kurās es klausos mūziku. Visi zina, -katram rakstniekam ir tāds brīdis, kad iestājas radošais bloks. Un tad, kad iestājas radošais bloks, “Sony Walkman” ir tuvākais palīgs”, par mēneša priekšmetu stāsta Ilze Jansone.

Rakstniece atklāj: gadu gaitā tik ļoti saradusi, ka līdzās vienmēr ir mūzika un austiņas, un būtu grūti iedomāties, kā vēl varētu atslēgties no apkārtējās pasaules.

Rakstniece un teoloģe Ilze Jansone (1982) raksta prozu, tulko no angļu valodas un publicē rakstus par reliģijas jautājumiem un mūsdienu literatūru. Dzimusi Cēsīs, bērnību pavadījusi Ieriķos. Beigusi Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāti, iegūstot doktora grādu teoloģijā un reliģiju zinātnē. Literatūrā debitējusi 2006. gadā ar garstāstu “Viņpus stikla”.
Šogad apgāda “Dienas Grāmata” sērijā “Es esmu…” iznāca Ilzes Jansones sestā grāmata, pētnieciski izzinošais daiļliteratūras darbs “Laika rēķins” par trimdas literāti, pirmā latviešu modernā romāna autori Ilzi Šķipsnu.