Ingunas Baueres pierakstu klade

Rakstniecības un mūzikas muzeja novembra mēneša priekšmets ir rakstnieces Ingunas Baueres pierakstu klade literatūrā.

“Es zinu skaidri, ka skolotāji mums tās klades ievāca un vērtēja, bet es zinu arī to, ka nebija obligāti viņu ar bildēm izpušķot vai rakstīt dzejas iekšā vai atrast kaut kādus rakstus, ko ielīmēt. Tā bija vienkārša pierakstu klade. Bet man viņa iesākās ar Alfrēda Krūkļa dzejoli “Mātes valoda”. Acīmredzot jau kaut kas tajā laikā manī skanēja kā tie cīruļa zvani. Un literatūra bija viena no manām mīļākajām mācību stundām”, – tā par 1975./1976. mācību gada pierakstu kladi literatūrā stāsta rakstniece, toreizējā Liepājas J. Raiņa 6. vidusskolas 9.a klases skolniece Inguna Tiltiņa.

Inguna Bauere (1960) ir latviešu rakstniece, inženiere un pedagoģe, vairāk nekā 20 romānu autore. Savos darbos ataino vēsturisku personību dzīvi, sniedzot arī plašu vēsturisko fonu un precīzi tēlotas laikmeta ainas, izmantojot laikmetam raksturīgu valodu.

“Patlaban atļaujos tikai rakstīt, bibliogrāfijas saraksts stiepjas garumā, tuvodamies trešā desmita robežai. Diezgan daudz jau esmu savās grāmatās pateikusi, bet man ir vēl ļoti daudz, ko teikt!” – tā pati par sevi saka rakstniece Inguna Bauere.

Šogad apgādā “Zvaigzne “ABC” nāca klajā rakstnieces kultūrvēsturiskais romāns “Elīza fon der Reke. Soļi rītausmā”, kas vēsta par Kurzemes vācbaltiešu dzejnieci un publicisti, aristokrātisko spītnieci Elizabeti Šarloti Konstanci fon der Reki (1754 –1853).