Jāņa Joņeva galda lampa

Rakstniecības un mūzikas muzeja jūlija mēneša priekšmets ir Jāņa Joņeva galda lampa, kas stāvējusi uz rakstnieka galda romāna “Jelgava 94” tapšanas laikā. Tā ir salīkusi no tējas maisiņu svara un, kā atzīst pats rakstnieks, daudz palīdzējusi radīšanas brīdī.

Andra Konste ieraudzīja lampu un teica – šis priekšmets ir jāatdod muzejam un, – jo ātrāk, jo labāk!“, stāsta rakstnieks, nododot muzeja krājumā uzticamo ceļabiedreni.

2013. gadā apgāda „Mansards” iznāca Jāņa Joņeva debijas romāns „Jelgava 94”, par ko rakstnieks saņēma ES Literatūras balvu, – pēc tās motīviem uzņemta spēlfilma ar tādu pašu nosaukumu Jāņa Ābeles režijā. 2014. gadā apgādā “Liels un mazs” izdota autora grāmata bērniem “Slepenie svētki”. Šogad apgādā Dienas grāmata klajā laists rakstnieka stāstu krājums “Tīģeris”. Uz jautājumu, kāpēc stāstu krājums, ne romāns, rakstnieks atbild:
Droši vien vairs nevarēju atrast to lielo, vienojošo sižetu. Es varbūt gribēju vairāk padarbināt iztēli, paskatīties, vai es varu izdomāt tādus sižetus. Droši vien jau galvenais uzstādījums bija, lai tas noteikti nelīdzinās “Jelgava 94”“.