Ko tu dari, kad nedari?
Rakstniecības un mūzikas muzejs (turpmāk – RMM) šogad uzsāk savas simtgades atzīmēšanu #RMM100 ar izglītojošu diskusiju programmu “Rakstniecības un mūzikas muzeja vēstniecību atklāšana Latvijas reģionos”.
Diskusiju ar performanci “Ko tu dari, kad nedari?” RMM rīko sadarbībā ar Liepājas muzeju, un tā norisināsies 5. decembrī plkst. 16.00, Liepājas muzejā, Liepājā, Kūrmājas prospektā 16/18.
2023.gadā RMM organizē četrus vēstniecību pasākumus Latvijas reģionos, arvien paplašinot sadarbības partneru loku un atpazīstamību. Šogad izvēlētās pilsētas ir Valmiera, Rēzekne, Dobele un Liepāja. Topošās ekspozīcijas “Prokrastinācija un radīšana” deviņdesmit astoņu personību literatūrā un mūzikā saknes un dzīve pavisam noteikti saistītas ar Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem, tālab tika izvēlētas šīs pilsētas un partneri.
“Rakstniecības un mūzikas muzejs, īstenojot vēstniecības pasākumus Latvijas novados, vēlas pateikties Latvijai par tās radošo spēku, kuru tā ir laidusi pasaulē spožu literatūras un mūzikas izcilību veidolā! Muzeja topošā ekspozīcija “Prokrastinācija un radīšana” būs stāsts par latviešu kultūrā nozīmīgiem literāriem un muzikāliem mākslas darbiem un to radītājiem – rakstniekiem, komponistiem, izpildītājmāksliniekiem. Vēstniecībās, radoši darbojoties, diskutējot un iejūtoties ekspozīcijas satura radošajā un prokrastinējošajā spēkā, muzeja mērķis ir ļaut ikvienam apzināties sevi kā daļu no šī fenomena, ko pasaulē aizvien vairāk pazīst kā latviešu literatūru un mūziku,” uzsver muzeja direktore Iveta Ruskule.
Diskusijā piedalīsies dziedātājs Emīls Balceris, komponists Jēkabs Nīmanis, rakstniece Agnese Rutkēviča, dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce un Liepājas Valsts ģimnāzijas un Liepājas vidusskolu jaunieši. Diskusiju vada Liega Piešiņa.
No plkst. 13.00 jaunieši, radot savu tekstu un elektronisko mūziku, darbosies četrās dzejas un mūzikas darbnīcās, jaunrades procesā veidojot divas performances. Darbnīcas vadīs Agnese Rutkēviča un Jēkabs Nīmanis. Producente un projekta vadītāja Leonarda Ķestere.
Par RMM dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1925. gads, kad Skolotāju savienības telpās ar Jāni Gresti priekšgalā izveido tā dēvētos Rakstnieku stūrīšus.