Laimas Kotas darināta soma

Rakstniecības un mūzikas muzeja septembra mēneša priekšmets ir mākslinieces un rakstnieces Laimas Kotas pašas darinātā soma.
“Ja man saka par šo somu, ka es esmu viņu taisījusi, tad es gribu teikt – ļoti laba soma”, tā par savu mākslas darbu – pašas darinātu somu stāsta rakstniece.

“Es atceros, ka visādi mazi ādas gabaliņi man mājās bija, vesela kaste, un man jau patika salikt no dažādām lietām kaut ko skaistu. Pat atceros – Inženieru ielā, Rīgā, toreiz dzīvojām, kā es viņu šuvu ar šujmašīnu “Подольск” /../ Jā, bet te arī ar rokām ir veikts izšuvums un uzlīmējums.”

Video Laima stāsta par radīšanas procesu: kā no mazām detaļām top lielas lietas, – arī miniatūrglezniecības studijas Turcijā ir filigrāna nodarbe, tāpēc vietā ir viņas teiciens: “Jebko padod, un man tas sanāks”.

Laima Kota (1962) ir rakstniece un māksliniece. Kopš 1993. gada publicējusi stāstus presē, popularitāti guvusi ar debijas romānu “Šampinjonu derība” (2002). Galvenokārt raksta stāstus un romānus, taču daiļradē rodama arī proza bērniem un lugas. Laimas Kotas darbi tulkoti lietuviešu, krievu, vācu un zviedru valodā.*

*literatura.lv