Mūziķa Intara Busuļa trombons

Rakstniecības un mūzikas muzeja jūnija mēneša priekšmets ir mūziķa Intara Busuļa trombons.

Mūziķis Intars Busulis iedvesmojas no enerģiskiem cilvēkiem, tādiem kā Raimonds Pauls un Intara Busuļa mamma. Viņš uzskata, ka radošums un pozitīvisms iet roku rokā.

Šis trombons ir pirmais Intara Busuļa personīgais instruments, viņš pats uzskata, ka tas skan labāk nekā viņa šī brīža trombons. Ar šo instrumentu viņš spēlējis vairāk nekā 10 gadus. Trombonu Intaram Busulim iegādājās vecāki no Vācijas Demokrātiskās Republikas, tas bija viņa pirmais personīgais instruments. Viņš mācījās Talsu bērnu mūzikas skolā, sākotnēji viņam tur iedeva citu, līdz vecāki iegādājās šo trombonu. Intars Busulis uzskata, ka katrs instruments ir jāiespēlē, viņš pats šo instrumentu ir labi iespēlējis, kopā to  ir daudz piedzīvojis. Šobrīd viņš pats uzskata, ka instruments nonāk īstajās rokās – muzejā. Morāli bija jau no trombona atvadījies, tagad, to meklējot, trombonu atrada mammas šķūnī.

Intars Busulis ir viens no Latvijas savdabīgākajiem māksliniekiem – dabas spēcīgi apdāvināts trombonists un dziedātājs. Ceļu mūzikā Intars sāka Talsu mūzikas skolā, bērnu ansamblī “Talsu sprīdīši”, Ventspils mūzikas vidusskolas trombona klasē un Ventspils bigbendā. Ventspils periodā Intars apjauta, ka vēlas un var ne tikai spēlēt trombonu, bet arī dziedāt. 1999. gadā viņš kopā ar ambientās mūzikas komponistu Raimondu Tigulu nodibināja popgrupu Caffe, un 2003. gadā radās džeza grupa Wet Point, kurā Intars spēlēja trombonu un dziedāja. Piecus gadus jaunais mūziķis spēlēja arī NBS štāba pūtēju orķestrī.

2004. gadā Intars Busulis ieguva Grand Prix Māra Briežkalna producētajā pirmajā Baltijas valstu jauno džeza mūziķu konkursā Sony Jazz Stage; šajā pašā gadā kļuva arī par Pērnavas kinofestivāla improvizācijas sacensības Grand Prix ieguvēju. Gadu vēlāk Intars Busulis ieguva Grand Prix jauno dziedātāju konkursā “Jaunais vilnis” Jūrmalā. Dziedātājs uzstājies festivālos Pori, Jazzkaar (Tallina), Kauņā, Latvijas džeza delegācijas sastāvā muzicējis prestižajā mūzikas industrijas forumā MIDEM 2005 Kannās.

Intaru Busuli esam redzējuši un dzirdējuši producentu grupas Virus Art veidotajās “Kabarē” izrādēs, Leonarda Bernsteina “Mesas” iestudējumā (2007), uzvedumā Viva la bomba, Puškina lomā Dailes teātra izrādē “Oņegins” (2013) u. c. Savu izcilo improvizētāja un vissarežģītāko cittautu mūzikas ritmu izjutēja talantu Intars spoži eksponēja mūsdienu tautas mūzikas projektā, ko iniciēja world music festivāls “Porta” un īstenoja “Pūces etnogrāfiskais orķestris” sadarbībā ar moldāvu grupu Trigon un gruzīnu grupu The Shin. 2014. gada janvārī Intars Busulis parādījās pilnīgi jaunā kvalitātē, izcili nodziedot titulpartiju HK Grūbera laikmetīgajā un ironiskajā vokālciklā “Frankenšteins”.

Dziedātājs bijis nominēts Lielajai mūzikas balvai 2008 un kopā ar domubiedriem saņēmis Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu (patlaban – “Zelta mikrofons”) par ierakstu “Lāču tēta dziesmas”.