Rakstīt romānu rutīnā raiti

Svētdien, 26. novembrī, plkst. 17.00 Rakstniecības un mūzikas muzeja (turpmāk – RMM) kultūrtelpā “Tintnīca”, Pulka ielā 8, notiks ceturtais cikla “Tintnīca sapņotājiem” pasākums – atvērtā koprakstīšana jeb radošais vakars “Rakstīt romānu rutīnā raiti”, kurā interesenti varēs ne tikai uzzināt vairāk par akciju NaNoWriMo un dažādu topošajā RMM ekspozīcijā “Prokrastinācija & radīšana” iekļautu autoru rakstīšanas paradumiem, bet arī piedalīties radošos rakstīšanas izaicinājumos.

Ar saviem pieredzes stāstiem par piedalīšanos NaNoWriMo un romānu izdošanu grāmatas formātā dalīsies rakstniece un NaNo Latvijas reģiona vadītāja Laura Vilka, rakstnieces Evija Zandberga, Ieva Melgalve un Laura Dreiže, kā arī jaunais autors Gusts Ābele. RMM pētniece Dārta Andersone ar lekciju un zibizstādi atklās dažādu autoru rakstīšanas paradumus un atklās, kuri piedalījušies NaNoWriMo vēl ilgi pirms šādas akcijas rašanās. Noslēdzošajā pasākuma daļā visi pasākuma dalībnieki tiks aicināti veikt dažādus jaunrades izaicinājumus, tāpēc aicinām ņemt līdzi savu klēpjdatoru, ja ir vēlēšanās rakstīšanai izmantot tehnoloģijas.

Pasākumu apmeklēt var gan ar iepriekšēju rakstīšanas pieredzi, gan tad, ja ir vēlēšanās ieviest šādu paradumu, jo reizēm viss, kas nepieciešams, lai pārvarētu sevi un balto lapu savā priekšā, ir vēl pulciņš cilvēku, kas dara tieši to pašu.

Novembris ir zināms kā salnu mēnesis, arī valsts svētku mēnesis, taču daudziem rakstošajiem gan Latvijā, gan pasaulē tas pazīstams kā Nacionālais romānu rakstīšanas mēnesis (National Novel Writing Month jeb NaNoWriMo). Laura Vilka, viena no tā dēvētā NaNo Latvijas reģiona vadītājām, stāsta, ka tajā “piedalās gan profesionāli rakstnieki, gan amatieri, lai sasniegtu vienu mērķi – viena mēneša laikā uzrakstīt 50 000 vārdu garu romānu. Tā ir iespēja gan iesākt, gan turpināt rakstīšanu atsaucīgā kompānijā. Novembra laikā notiek pasākumi, kuros ikviens var pārrunāt izaicinājumus, apmainīties ar idejām, kopā rakstīt.

Biļetes pērc šeit vai  aplikācijā “Mobilly”, vai klātienē.