Skaņu galds
Nodarbībā skolēni aicināti iesaistīties muzikālu skaņu ainavu radīšanas procesā Edvarta Virzas poēmas “Straumēni” fragmentiem, izmantojot komponista Jēkaba Nīmaņa Valmieras Drāmas teātra izrādei “Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās” (2010) veidoto skaņu galdu.
Nodarbībā skolēni uzzinās par Latvijas Nacionālo rakstniecības un mūzikas muzeju, tā krājumu, telpu un vietu. Pēc tam iejutīsies gan oratora, gan skaņraža lomās, grupās veidojot literāri muzikālas improvizācijas, attīstot savu radošumu, improvizācijas un klausīšanās prasmi.
Skaņu galds ir īpaši pārveidots galds, kurš sevī ietver skaņas amplifikāciju un dažādus mūzikas instrumentus (kontrabass, kokle, kalimba, perkusijas). Katrs pieskāriens galda virsmai tiek uztverts ar sensoru palīdzību un rada unikālu skaņu, līdz ar to, kombinējot pieskārienus galda virsmai ar instrumentu spēli, iespējams veidot unikālas skaņu etīdes.
Galds ir īpaši taktils, un poēmas teksti ir sagatavoti arī Braila rakstā, lai muzeja nodarbības padarītu daudzveidīgākas un pieejamākas.
Mērķauditorija: 5.–12. klase.
Dalībnieku skaits: līdz 30.
Nodarbības ilgums: 60 minūtes.
Nodarbības maksa: 70 eiro (nodarbība iekļauta programmā “Latvijas skolas soma”).
Nodarbības norises vieta: Latvijas Nacionālajā rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pulka ielā 8).
Ja vēlaties pieteikt nodarbību, gaidīsim zvanu pa tālruni 67509263 vai vēstuli uz e-pastu komunikacija@rmm.lv.