Interneta žurnāls “Stāstnesis” iepazīstina ar stāstiem par pagātni, kas palīdz mums labāk saprast šodienu. Šeit publicēti raksti, kuros muzejā glabātās kultūrvēsturiskās vērtības tiek saistītas ar šī brīža aktuālajām norisēm – mākslinieciskām, ikdienišķām un sociālām.
Nr. 26

Literatūra un mūzika kritikas un cenzūras krustugunīs

Latvijas Nacionālā rakstniecības un mūzikas muzeja digitālā žurnāla “Stāstnesis” 2024. gada trešā numura virstēma ir “Literatūra un mūzika kritikas un cenzūras krustugunīs”. Tajā galvenā uzmanība pievērsta kritikas un cenzūras jautājumiem, kas savulaik aktīvi ietekmēja radošās personības.

Nr. 25

Fotogrāfija, laikmets, liecības, stāstījums

Rakstniecības un mūzikas muzeja digitālā žurnāla “Stāstnesis” 2024. gada otrā numura virstēma ir “Fotogrāfija, laikmets, liecības, stāstījums”, kurā galvenā uzmanība vērsta fotogrāfijai kā vienam no vizuālās realitātes saglabāšanas veidiem.
Piedāvājam lasīt rakstus par dažādiem fotogrāfijas aspektiem, piemēram, Ingus Barovskis aplūkojis fotogrāfiju vizuālās antropoloģijas kontekstā, fotonegatīvu krājuma glabātāja Anita Straume piedāvā ielūkoties fotonegatīvu pasaulē, savukārt Laura Švītiņa intervējusi novadpētnieku un kolekcionāru Edgaru Bindemani par viņa Dziesmu svētku fotogrāfiju kolekciju.

Nr. 24

Personība radošajās paralēlēs

Rakstniecības un mūzikas muzeja periodiskā izdevuma “Stāstnesis” 2024. gada pirmā numura virstēma ir “Personība radošajās paralēlēs”, pievēršoties gan rakstnieku, gan mūziķu daudzpusībai, gūstot panākumus ne tikai savā pamatspecialitātē, bet arī citu nozaru jomās.

Nr. 23

Personība, daba un dzīvnieki: radošuma studijas

Rakstniecības un mūzikas muzeja interneta žurnāla “Stāstnesis” 23. numura virstēma ir “Personība, daba un dzīvnieki: radošuma studijas”. Gan daba, gan dzīvnieki radošajām personībām ir kalpojuši par iedvesmas avotu, tāpēc numura tēmā RMM mākslas eksperti pievērsušies šīs radošās laboratorijas izpētei.

Nr. 22

Personība un radošais nemiers

Rakstniecības un mūzikas muzeja interneta žurnāla “Stāstnesis” rudens numura virstēma ir “Personība un radošais nemiers”.

Žurnāla numurā varēsiet lasīt rakstus par izcilām mūzikas un literatūras personībām un viņu radošajām aktivitātēm – Laimas Līvenas dzejoli un ar to saistīto padomju realitātes notikumu, Pētera Paula Jozuus nopelniem kora mūzikas popularizēšanā, Uģa Prauliņa jaunības nemieru – grupu “Vecās mājas”, kā arī, gaidot Rakstniecības un mūzikas muzeja simtgadi, iepazīties ar Jāņa Grestes panākumiem muzeja tapšanā. Žurnāla videointervijā iepazīt tulkotāju un jauniešu literatūras autori Signi Višku un Vieglās valodas slejā izsekot Dzejas dienu vēsturei.

Nr. 21

Dziesmusvētki

Pagājušajā nedēļā Rīgu pieskandināja XXVII Vispārējie Dziesmu un XVII Deju svētki. Tādēļ Rakstniecības un mūzikas muzeja interneta žurnāla “Stāstnesis” 21.numurs veltītis šai tēmai.

Nr. 20

Pakur, pakur uguntiņu!

Rakstniecības un mūzikas muzeja interneta žurnāla “Stāstnesis” 20. numura virstēma ir “Pakur, pakur uguntiņu!” jeb strīdu māksla. Žurnāla numurā lasi par kašķiem Latvijas mūzikas vidē pirms 1940.gada, Latvijas Padomju Komponistu savienības protokolos fiksētajiem strīdiem un diskusijām, kā arī skaties interviju ar Rihardu Bargo par “Tenkām”, prototipiem un notikumiem.

Nr. 19

Svešā zemē stādu rozes es

Interneta žurnāla “Stāstnesis” 19. numura virstēma ir “Svešā zemē rozes stādu es” jeb radošas personības izvēles par labu dzīvei ārpus Latvijas vai palikšanai dzimtenē laikmeta griežos.

Nr. 18

Solidaritāte

Interneta žurnāla “Stāstnesis” 18. numura virstēma ir “Tu atpestī cietējus brāļus” jeb solidaritāte. Jaunajā numurā trīs RMM mākslas ekspertu – Ilonas Miezītes, Ineses Žunes un Mariana Rižija publikācijas ir veltītas šai tēmai. No šī numura mainām ierasto publicēšanas formu – visi žurnāla numura raksti un intervijas tiks publicētas vienlaicīgi.