Rakstniecības un mūzikas muzeja topošās mājvietas Mārstaļu ielā 6 skatlogus sāk apdzīvot foto stāsti, kuri iesilda jauno muzeja atrašanās vietu Vecrīgā, veidojot saikni starp laikmetīgo un senatnīgo, uzrunājot potenciālos muzeja apmeklētājus un ieskicējot muzeja gaidāmās ekspozīcijas koncepta virzienu. Pirmā savu radīšanas stāstu ar saukli “Radīt ir Dievišķa griba” aizsāk rakstniece Nora Ikstena.

Foto stāsti aicina līdzdarboties kopīgas radošuma pieredzes atklāšanā – tie sarunājas ar garāmgājēju tādā valodā, kādā iecerēts attīstīt muzeja saturu, iedvesmojoties no latviešu radošuma un tā procesa posmiem, radīšanas stāstiem. Skatlogs kļūst par vietu, kur muzejs un tā apmeklētājs satiekas un sazemējas vienam domāšanas virzienam vēl pirms gaidāmās atklāšanas 2022. gadā.

Mūsdienīgas un reizē pārlaicīgas topošās muzeja ekspozīcijas vēstījuma veidošanā RMM ir piesaistījis starptautiski atzītus latviešu mūsdienu autorus, kuri ar saviem radīšanas un iedvesmas stāstiem, šaubām un prieku, apliecina vēsturisku muzeja vērtību nozīmīgumu un līdzāspastāvēšanu šodienas aktuālajām rakstniecības un mūzikas norisēm.

Līdz 2019. gada beigām skatlogā būs redzami četri foto stāsti, kas uzrunā un iesaista garāmgājējus. Katrs var nofotografēties pie skatloga, nostājoties uz trotuāra uzzīmētajām pēdiņām, tādējādi kļūstot par skatlogā attēlotās personības radošā procesa (noskaņojuma vai tēla) sadarbības partneri, daļu no viņa personiskā un intīmā radīšanas stāsta. RMM aicina fotogrāfiju ievietot arī sociālajos tīklos, lietojot mirkļbirku #Muzejs2022, tā apliecinot sevi kā dialoga partneri.
Līdzās radošajiem stāstiem RMM piedāvā arī iespēju iepazīties ar Mārstaļu ielas 6 ēkas vēsturi, – skatlogā redzamais QR kods aizved uz RMM mājaslapu, kur redzamas fotogrāfijas no nesenas vēstures, kad šajā ēkā atradās slavenā radošo personību pulcēšanās vieta, kafejnīca un galerija “M6”, – turpat ir apskatāma ēkas pašreizējo telpu panorāma, pirms uzsākti remontdarbi.

Par jauno ekspozīcijas telpu un skatloga foto stāstu aktualitātēm vēstīsim RMM mājaslapas sadaļā “Muzejs 2022”.