Eduarda Veidenbauma simtpiecdesmitgadei veltītās konferences “…kaut šaubās un šaubīsies cilvēka prāts..” pirmās dienas noslēgumā, 26. oktobra vakarā, tēlniece Olga Šilova prezentēs dzejnieka piemiņas plāksni, ko plānots uzstādīt pie Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstruētās ēkas Pils laukumā 2. Tur tālaika Vidzemes guberņas ģimnāzijā 18 gadu vecumā Veidenbaums pabeidza pēdējo klasi. Olga Šilova dalījās ar piemiņas plāksnes veidošanas fotogrāfijām un pastāstīja par darba tapšanas procesu. Plāksnes izgatavošanu finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija.
“Pirmais impulss bija intuitīvs, tā bija acumirklīga atbilde – jā, es vēlos darīt šo darbu! Izjūtas prasti rodas ātrāk par domām. Bija sajūta, ka esmu tam gatava, bet vajadzēja pārliecināties. Nākamais ir sagatavošanas, nobriešanas posms, iedziļināšanas tēlā. Tika pētīta biogrāfija, daiļrade, laikmeta dokumentālas liecības. Izveidojās mapīte ar vairākiem dažādi retušētiem fotoportretiem un internetā atrastiem dzejnieka attēliem.
"Ņēmu vērā konkrēto pilsētvidi, kur tiks uzstādīta piemiņas plāksne, ēku, kurā Veidenbaums mācījās, to, kāds varētu būt darba izmērs un konfigurācija, dienasgaismas virziens. Kad tēls kļūst tik konkrēts, ka atliek tikai paņemt zīmuli un pārbaudīt, sakas skicēšanas, kompozīcijas meklēšanas posms. Tas ir vissvarīgākais un arī satraucošākais brīdis, kad ideja pieņem konkrētas aprises. Divas, trīs radošu moku pārpildītas dienas."
"Nākamais solis ir skices veidošana plastilīnā samazināta mērogā. Projekta sagatavošanas posmā strādāja arī grafiķis Viesturs Staņislavskis, kurš piemeklēja teksta šriftu un risināja tā kompozīciju. Pēc saskaņošanas ar ēkas īpašniekiem un Rīgas domes pieminekļu padomi sākās veidošanas darbs mālā oriģinālā izmērā, pēc tam atliešana ģipsī un teksta gravēšana. Atliešanu bronzā veicām Lietuvā. Bronzas apstrādi, patinēšanu un vaskošanu – Jūrmalā.”