Izstādes “SAN” atklāšana/Foto

Svinot pirmās latviešu skaņu plates 120. jubileju, 7. decembrī Rakstniecības un mūzikas muzeja izstāžu zālē, Pulka ielā 8, Rīgā, tika atklāta skaņu ierakstu izstāde “SAN”, ko papildināja unikāls vēsturisko skaņu plašu “koncerts” dīdžeja Raimonda Mežaka vadībā.

2023. gadā Rakstniecības un mūzikas muzejs aizsāk savas pastāvēšanas simtgades svinību programmu #RMM100, kurā iecerēts īstenot maināmo izstāžu programmu, ļaujot tuvplānā iepazīt muzeju un tā krājuma daudzveidību, kas parasti apmeklētājiem nav tik plaši pieejama. Izstādes tiks īstenotas kā cikls, kura vienojošās vērtības būs skaistais cilvēkā, kultūrā un sabiedrībā, ilgtspēja un iekļaušana.

Pirmā izstāde “SAN” šajā ciklā veltīta muzeja skaņu ierakstu kolekcijai ar vairāk nekā 8000 vienībām un skaņu ierakstīšanas tehnoloģijām, kas muzejā plaši pārstāvētas, – no pianolām un muzikālajām lādītēm līdz MP3 atskaņotājiem. Kolekcija aptver vairāk nekā gadsimtu ilgu stāstu par zinātnes un mākslas kopdarbu, kas ļāvis fiziskā formātā notvert tik netveramu parādību kā skaņu.

Kuratore un projekta vadītāja Katrīna Kūkoja, mākslinieks Aigars Ozoliņš, skaņu ainavas komponists Jēkabs Nīmanis, instalācijas “Trīsskanis” autors Maksims Šenteļevs.

Izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Izstādes darba laiks: P., O., C., Pk.: 10.00-16.30/ T.: 10.00-19.00

Foto: Elīna Kursīte